Keď svet vymení smútok za úsmev

...Treba sa mi na zajtra veľa učiť ! Dnes som dostala zlú známku ! Doma ma čaká neporiadok a hladný kocúr ! Nemám čas na oddych ! Nič sa mi nedarí ! Som chorá ! ... A našlo by sa ďalších tristoosemdesiatštyri sťažností, ktoré sú mojimi spoločníčkami každý deň, a z ktorých mám znechutený výraz na tvári.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

Teda mala som až do jednej slnečnej nedele, keď som držala v ruke svoju obľúbenú knižku a čítala príbeh o psovi, ktorý stále kňučal lebo ležal na klinci. Ak sa pýtate: ,, Prečo sa nepostavil, keď ho to bolelo ? " , odpoveď je asi taká: ,, Bolí ho to natoľko, aby kňučal, ale nie až natoľko, aby sa pohol. "

Po prečítaní sa zmenilo moje myslenie o 180 stupňov a zrazu som mala vo veci jasno. Vedela som, že sa musím postaviť a začať niečo robiť. Začať hľadať riešenia. Presmerovať energiu na to, čo chcem, nie na to, čo nechcem. Mať pred očami svoj cieľ, keď chcem byť spokojná a šťastná, a keď chcem, aby išli veci podľa mojich predstáv.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tak vás vyzývam: Ľudia prestaňme sa sťažovať. Prestaňme hľadať ľudí, s ktorými sa budeme deliť o tieto zlé situácie. Takých, ktorí budú spievať s nami túto pesničku, pravdepodobne tiež preto, lebo ležia na svojich klincoch. To nie je východisko. Toto nás drží uväznených vo svojich problémoch. Čo tak si utrieť slzy, postaviť sa na nohy, oprášiť sa a zobrať veci do vlastných rúk ?

Možno si vypočujeme v živote milión krát slovíčko NIE, ale stačí nám jediné ÁNO, aby sa splnili naše sny. Nikto nepovedal, že to bude ľahké, ale treba pokračovať za každú cenu, musíme sa hýbať vpred a neotáčať sa dozadu. Ak sa niečo nepodarí, nevadí, to je v poriadku, asi to tak malo byť. Možno sme sa museli poučiť, aby nám to po druhý krát mohlo vyjsť.

SkryťVypnúť reklamu

Neexistuje zlo, iba prezlečené dobro. Skúšajme, snažme sa, verme si, bojujme a buďme silní. My sme jediní, kto môže zmeniť scenár nášho životného príbehu a môžeme to urobiť hneď teraz ! Veď viete: ,, Kto sa vzdá, nikdy nevyhrá. " :)

Tatiana Dologová

Tatiana Dologová

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rada čarbem myšlienky na papier, cítim sa potom voľnejšia :) Zoznam autorových rubrík:  Svet cez moje okuliareSúkromnéÚvahy

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu