Malé veci s veľkým významom

Všetci chceme veľké veci, chceme auto, chceme vidieť celý svet, chceme byť obľúbení ... A vlastne vždy niečo chceme a keď to dostaneme, myslíme si, že nás to urobí šťastnými. Podľa mňa to tak nie je.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Išla som domov z mesta s kamarátom a po ceste sme sa zastavili v Tescu po niečo sladké. Mala som celkom dobrú náladu až kým som sa rukami nedotkla uší a neprišla na to, že som stratila náušnice. ,, No nič, cestou domov ich určite nájdeme " povedala som si a ďalej som pozerala na regál so sladkosťami.

Ako sme tak vychádzali z obchodu a pochutnávali si na fidorke, tak zároveň sme plní pozornosti hľadeli na zem, či náhodou niekde nezazrieme aspoň jednu z náušníc. Boli sme čoraz bližšie domov a šanca na nájdenie bola tiež čoraz menšia. Zrazu som si uvedomila, že už ich možno nikdy neuvidím a pohltilo ma sklamanie. Áno, ja viem, poviete si, že to boli len hlúpe náušnice, veď si kúpi ďalšie, ale viete, ja často strácam veci a preto mi to bolo ešte viac ľúto.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No ale vráťme sa k príbehu. Prišli sme bližšie k môjmu činžiaku a ona tam bola, ležala vedľa mláky na drobných kamienkoch. Začala som sa tešiť, ale ešte nasledovala otázka, kde môže byť ďalšia. Kamarát mi hovoril, že už ju určite nenájdem, ale ja som mala stále nádej. A hádajte čo ?

Našla som ju o niekoľko metrov ďalej ležať vedľa autobusovej zastávky. Neviete si predstaviť moju radosť. Ešte nikdy sa mi nepodarilo nájsť stratenú vec. Začala som skákať a objímať môjho kamaráta so slovami, že tomu ešte stále neverím.

A teraz si možno poviete, že som smiešna a budete sa pýtať, že ako ma práve toto mohlo tak potešiť, ale možno presne o tom to je. O tom, že by sme sa mali tešiť z maličkostí. Poďakovať za to, čo máme a nie byť nenásytní a chcieť stále viac a viac. Možno práve náš svet je poskladaný z malých kúskov, ktoré ho robia veľkým. Keď neoceníme a nenájdeme svoju radosť v malých veciach, ako môžeme oceniť a zaslúžiť si tie väčšie ?

Tatiana Dologová

Tatiana Dologová

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rada čarbem myšlienky na papier, cítim sa potom voľnejšia :) Zoznam autorových rubrík:  Svet cez moje okuliareSúkromnéÚvahy

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu