Záležitosť, o ktorej sa ťažko hovorí .

Sedím len tak na lavičke, slnko mi už značne dáva najavo, že je ďalší krásny letný deň, vietor vo vlasoch sa snaží upútať moju pozornosť, moje podvedomie letmo zachytáva závideniahodný zvuk áut ... no moja myseľ, ktorá mi nedá ani na chvíľu vydýchnuť, sa samozrejme hrabe v krabici bežných problémových otázok a vyťahuje práve tú najmenej obľúbenú, za ktorú by som bola vďačná, keby neexistovala .. Či nám stoja niektorí ľudia za to, aby sme sa pre nich trápili .

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Obrázok blogu

Veď to poznáte, tú neľahkú cestu životom, keď ste raz hore, obľúbený, úspešný, ľudia vás zbožňujú ... a keď ste dole, nič sa vám nedarí, máte kopu problémov, ľudia vás opúšťajú ... No a takto sa to, bohužiaľ, dokola strieda a, bohužiaľ, striedajú sa aj ľudia, podľa toho, či sa práve v tejto chvíli nachádzate v Kruhu uznávaných alebo, keď sa nám náhodou šmykne noha a spadneme, v Kruhu nezaujímavých a zrazu bezvýznamných . To síce nie je v poriadku, ale dá sa nad tým mávnuť rukou ...

Ale nemali by tu byť aj takí, tí univerzálni ? Takí, ktorí budú pri nás stáť v dobrom aj v zlom ? Ktorí nás pochvália, keď niečo vyhrajeme a povzbudia, keď ráno vykročíme zlou nohou ? .. Nie sú náhodou oni, tí praví kamaráti ? Viete, takí, ktorí vám odpustia aj veľké omyly, lebo si vážia to dobré, čo s vami prežili a čo ste pre nich urobili . Takí, ktorí vás neopustia, keď im ublížite a bude vás to pritom veľmi mrzieť, ale sadnú si s vami a budú sa vás snažiť chápať .

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tak by to malo byť, nie ? Medzi tými skutočnými, čo stoja za to, čo sa oplatí dať aj ruku do ohňa za nich, viete .

Nemalo by sa rozpadnúť kamarátstvo, keď ste mali niekedy toho toľko spoločného len preto, že jeden z vás odíde na výšku. Nemali by sa prestať dvaja ľudia úplne stretávať, keď si niekedy nevedeli predstaviť, že by neboli spolu dlhšie ako jeden týždeň .

Lenže my sme takí, že radšej všetko zahodíme za hlavu namiesto toho, aby sme sa to pokúsili opraviť . Nechcem rozprávať o tom, že by sme mali byť viac k sebe úprimní a naučiť sa hovoriť veci priamo do očí, lebo aj keby sme to robili, ľudia sú natoľko zvyknutí na vzorce typu " vecisitrebanechaťpreseba " alebo " vecitrebahovoriťpozachrbát " , že úprimnosť je chápaná ako urážka .

SkryťVypnúť reklamu

Neviem návod ako si udržať priateľov, nenašla som ho na internete ani v maminej kuchárke, ale bola by som rada, keby ho niekto, sakra, už konečne vymyslel .

Lebo podľa mňa každý potrebuje niečo hlbšie ako sú neuveriteľne úprimné objatia na ulici, niečo menej povrchné ... A možno som len ja náročná a príliš premýšľam, možno to tak má byť, že ľudia sú proste len na etapy, jednoducho prídu a odídu, možno zajtra, možno o desať rokov, podľa toho, ako dlho budete s nimi na jednej vlne ...Možno len ja chcem nemožné - kamaráta/ku na celý život, ktorý/á to so mnou nikdy nevzdá a možno chcú bútľavú vŕbu a zabávača v jednom všetci .

SkryťVypnúť reklamu

A možno by som si mala zabezpečiť psa ...

Niektorí chýbate, aj po toľkých rokoch, škoda, že o tom nechcete vedieť .

Tatiana Dologová

Tatiana Dologová

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rada čarbem myšlienky na papier, cítim sa potom voľnejšia :) Zoznam autorových rubrík:  Svet cez moje okuliareSúkromnéÚvahy

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu