Qatar Airways - Tie najkrajšie dievčatá

Dnes som si pre Vás pripravil veľmi zaujímavú tému. Aké to asi je byť letuškou v Qatar Airways? Nikdy predtým by mi nenapadlo, že raz budem takmer každodenne stretávať nádherné letušky z celého sveta. Qatar Airways má na svojich krídlach jedny z najkrajších dievčat na svete. A tiež by mi predtým nenapadlo, že mi tieto dievčatá budú nechávať svoje telefónne čísla a že s nimi budem chodiť von…

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Som tu len krátko, ale za ten čas som tu spoznal dievčatá s najkrajšími úsmevmi z každého kúta sveta. Tento článok však nie je o mne, ale len o nich.

Môže sa to zdať ako krásny sen. Lietať si po celom svete, vidieť rôzne destinácie.Spoznávať ľudí z celého sveta. Avšak pracovať vo firme Qatar Airways podľa toho, čo mi dievčatá rozprávajú nie je práve to najjednoduchšie.

Nechcem nijako vrhať na túto firmu zlé svetlo alebo ju posudzovať. Dievčatá zarábajú pekné peniaze. Firma má určite mnohé pozitíva, o ktorých by sa dalo písať a taktiež má isto svoje dôvody na tieto tvrdé pravidlá. Len chcem poukázať na to, na čo všetko by ste si museli zvyknúť, keby ste tam chceli začať pracovať.Ak neviete dodržiavať pravidlá, večne meškáte, zabúdate na maličkosti, tak na prácu v QA môžete hneď zabudnúť. Kompromisy pri porušení pravidiel tu neexistujú a s Qatar Airways môžete letieť alebo teda už neletieť veľmi rýchlo. Dlho som sa nestretol s tak tvrdými pravidlami. Nuž teda prejdem priamo k tomu, čo všetko táto práca obnáša.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak pracujete v spolocnosti QA, dostanete samostatnú izbu v 2/3-izbových bytoch zdarma. S kým, tak to si už nevyberáte. Dievčatá mávajú rozdielne smeny, takže odchadzajú a prichadzajú v rozdielnych hodinách. Na letisko a z letiska Vás vozí zamestnanecký autobus. Do uniformy sa musíte nahodiť už doma, na letisku nie je možnosť prezliecť sa. Cestovanie akoukoľvek verejnou dopravou vo Vašej uniforme vedie tiež k porušeniu pravidiel hry. Zabudnite na spoločnosť moderných telefónov so všetkými tými vecami, ktoré nám v tejto dobe pomáhajú spríjemňovať alebo zabíjať čas. Tie musia ostať doma. Preto keď si s dievčatami sms-kujem, častokrát čakám na odpoveď veľmi dlho. Po príchode do zamestnania Vás kontrolujú, či ste správne upravení. Zabudli ste si opasok, nohavice nepadajú a podľa Vás je to v pohode. Všetko sa hlási a zo všetkého sú problémy. Vždy dvanásť hodín pred letom musíte byť u seba doma. Pokiaľ sa počas Vášho voľna alebo dovolenky zdržiavate v Katare, máte povinnú večierku do 3:30 rána. Ak dovtedy nestihnete prísť do komplexu, tak smola. Čítal som na internete niekoľko príbehov o tom, ako pár minútové omeškania dlhoročných zamestnancov viedli k okamžitému vyhadzovu. Takže počas prvého rande žiadne nočné prechádzky mestom. Dievčatá nemôžu prespať nikde inde. S návštevami je to tak, že musia byť evidované a nesmú sa zdržať dlhšie ako do desiatej hodiny večer. To isté tu platí aj o opačných pohlaviach. Ak by našli chalana po desiatej večer v cudzom byte, kde bývajú ženy, vyhostia ho z krajiny. Samozrejme, že v týchto komplexoch nemôže byť žiaden alkohol. Dievčatá majú tiež zakázané fajčiť, z čoho som bol veľmi prekvapený. Takže tuhé fajčiarky, ktoré chcú pracovať v QA radšej ruky, nohy preč. A to najlepšie nakoniec. Dievčatá sa nemôžu vydať prvých 5 rokov, počas ktorých pracujú pre Qatar Airways.

Pracovať v jednej z najprestížnejších leteckých spoločností na svete má svoju prestíž. Taktiež aj svoju cenu ...

Dominik Baránek

Dominik Baránek

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pracujem ako sommelier niekolko rokov najstarsiej europskej hotelovej sieti s ktorou sa mi dari cestovat po svete. Zoznam autorových rubrík:  Cestovanie - QatarCestovanie - OstatnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu