miska s ovsenými vločkami x "multikulti" raňajky

Mala som rada tie rána keď som si pri ovsených vločkách vychutnávala pohľad na ľudí z rôzneho kraja. Jeden stôl, 8 rôznych národností. Ja, pán Škótsko, pán Poľsko, pán Anglicko, pán Nemecko, pani Filipíny, slečna Lotyšsko, pán niečo blízko Lotyšska (stále zabúdam, že odkiaľ presne)....až......Odbilo 9.30am a cítila som sa ako by niekto v pozadí poznamenal: "o 3 štart - začíname".

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Prichádzam ako posledná (nezvyčajné:). Už sedia okolo stola, a s nimi aj samé: "Morning, how are u? are u alright?" a potom len "Of course, I am." (or maybe Im half left..."haha"). Čudujem sa, že každý deň sme boli a sme všetci "alright a máme sa OK a všetko je VERY GOOD." Jednoducho som milovala tie rána.

Možno to bolo preto, že mozog si ešte nestihol uvedomiť čo všetko ho po skvelých raňajkách čaká, alebo sme si ich jednoducho chceli vychutnať, a povedať usmiatym tváram, že sa cítiš "zle, na nič, na odstrel" to je trošku prisilná káva na ráno. A keďže kávu nepijem, mala som a mám sa jednoducho stále dobre, nie len ráno.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hľadí na mňa 7 rôznych tanierov plných "zdravých raňajok" - párky sú v pozore, vajcia sa stihli vykúpať v oleji, paradajky na skrášlenie postrádajú iné druhy zeleniny, ale slanina tá sa pýši svojím štíhlym telom krásne sfarbeným do "lososovej". 8ma miska na mňa hľadí zdola - že prečo? lebo to je tá moja - plná ovsených kámošov, ktorí to majú radi za horúca a najlepšie spolu so semienkami. Ešte, že si tak dobre a toľké roky rozumieme.

pán Škótsko má svoj deň kedy s nikým nekomunikuje, že prečo? neodporúčam vám hľadať odpoveď jednoducho počkajte do zajtra, lebo dnes má ústa plné uštipačných viet.

pán Poľsko vysmiaty už z rána - ani neviem prečo, ale vždy mi pripomínal takého rozkošného paviána - pri ňom som mohla byť sama sebou a nie zas raz imaginárna

Skryť Vypnúť reklamu

pán Anglicko bez slova vychutnáva každé susto do konca, je kuchár takže občas "pokutuje" každého oneskorenca (asi si len si želal aby sa jedlo všetko zahorúca)

pán Nemecko príde svižným krokom so striktným "Morning!" sa zvíta s každým naokolo, sadne si a vtedy máš pocit akoby ho tu už viac nebolo (vychutnáva jedlo a nezaujíma sa o ľudí okolo)

pani Filipíny natiera lekvár na chleba a uvažuje o tom, aká bola včerajšia, a aká bude dnešná spotreba (šéfuje chyžným za to jej vždy patrila veľká veleba)

slečna Lotyšsko hotová so všetkým ako prvá, zisťuje všetky novinky, drby, ale dlho nezotrvá (má pocit, že práca je súťažou preto beží späť na bojisko s malou žalúdočnou záťažou)

Skryť Vypnúť reklamu

pán niečo blízko Lotyšska, len mlčí a usmieva sa - nerozumie veľa, teda skoro vôbec, občas mi pripomínal tichého zapisovateľa.

...a ja len uvažujem a rozmýšľam o tom, ako mi to všetko bude chýbať - pretože poviem vám, naozaj nie je ťažké obľúbiť si ranné stretnutia ovsených vločiek s inými druhmi jedla.

:) dobre ráno.dobrú chuť!

Dominika Dongova

Dominika Dongova

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  412
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Darujem ti krídla, a jediné čo si želám, vidieť ťa lietať. #domideeblog Zoznam autorových rubrík:  pre tebalebo láskaenglish poems

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu