„že končíš, a nevládzeš? Nemyslím si!“

Hovorí sa, že každý koniec má svoj začiatok. A čo tak každý začiatok má svoj koniec? To už znie depresívnejšie. Veď kto by chcel začínať niečo, ak by vedel, že aj tak jeho slávny začiatok je predurčený na koniec. Nie je to však úplne tak.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Obrázok blogu

Začiatky sú tu na to, aby sme v sebe oprášili depresiou zapratané police našich duší. Tie najkrajšie začiatky nie sú sprevádzané fanfárami. Je to začiatok života - kopnutie (to v brušku samozrejme), a prvý úsmev dieťaťa v rukách matky.

Začiatok vzťahu, keď uši hlásia najvyšší stupeň zapálenia, a lýtka máme napadnuté slečnou trasorítkou. Začiatok priateľstiev, prvé bláznovstvá, prvá hádka, ofučanosť, a to ťažké prvé odpustenie.

Začiatok školy, plnenia makovíc vedomosťami.

Začiatok učenia sa slov, neskôr začiatok krotenia sa v skákaní do reči.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Začiatok chudnúcich procesov, prvá svalovica, a potom ten úžasný pocit.

Ale tak, ako existuje začiatok, je medzi nami aj jeho smutný, a menej prívetivý brat koniec.

Niekedy sa hlási o slovo už dlhšie, a ohlasuje svoj príchod naozaj okato. Inokedy príde čapato, a my sa cítime v tej chvíli pred svetom tak strašne krpato. To, že tu je každý vie, aj keď sa tvári, že sa ho to netýka, a pri príchode nečakane zmeravie.

Avšak, ako sa hovorí občas vystrelí motyka. A koniec môžeme zanechať v úzadí. Sme tu len my, a začiatok nás svojimi farbami rád znova naladí.

Aj mne sa občas stáva, že vykročím správnou nohou - cítim sa ako "princ ve zbroji", poznáš ten pocit keď si pánom sám sebe, a nič ťa nezlomí.

Skryť Vypnúť reklamu

Kráčaš po ceste, a zrazu pred tebou stojí závora. Nie taká, ktorú preskočíš, a pokračuješ do dvora. Je iná, predpovedá koniec tvojich pekných dní. Ty pred ňou stojíš, a spomínaš na chuť a priebeh predošlých pekných dní. Keď sa ti darilo, ľudia ťa mali radi, keď si bol spokojný sám so sebou. Pozeráš naspäť so smútkom v očiach. Hmla všetko pekné zakryla. Nezúfaj, občas je to ľahšie ako predpokladáš. Okolo hmla, pred tebou závora, ale spravila chybu - a niečo dokonale neskryla. Zabudla, že každá hmla raz pominie, a ty máš možnosť podliezť závoru, alebo zdvihnúť tú drevenú potvoru. A keď sa nedá ani jedno, ani druhé obíď ju dokola. Len prosím nestoj, ako mŕtvola. Zabíjaš chvíľu, lebo aj keď to bolí ukrutne, neprestávaj skúšať, hoci urputne.

Skryť Vypnúť reklamu

Obehni to dookola, alebo choď do kostola - a neskôr sa vráť späť s odpoveďou vo vačku - pripravím ti zatiaľ na druhej strane hojdačku.

Budeme sa húpať celý deň - a celú noc.

Nepýtaj sa prečo.

Potom ťa nechám tak, a ty uletíš preč voľný - ako vták.

Dominika Dongova

Dominika Dongova

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  412
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Darujem ti krídla, a jediné čo si želám, vidieť ťa lietať. #domideeblog Zoznam autorových rubrík:  pre tebalebo láskaenglish poems

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu