Čas.

V mojom živote sa mi veľmi často stávalo, že som nemal čas. Nemal som čas ísť nakúpiť, nemal som čas sa stretnúť so svojimi priateľmi, nemal som čas ísť do divadla....

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Rozmýšľal som nad tým, či je to naozaj o čase. Vo väčšine prípadov som si uvedomil, že je to o pohodlí resp. o mojej vlastnej pohodlnosti.

Mnohým z nás sa určite nestala vážnejšia nepríjemnosť v súvislosti s nestihnutím nejakého termínu alebo schôdzky. Nemyslím tým pracovné stretnutia, lebo tie sa väčšina z nás snaží plniť v termíne. Myslím skôr stretnutia s rodinou, blízkymi, známymi alebo priateľmi.

Ja sa od určitej udalosti snažím nevyhovárať sa na to, že som nemal čas. Tá udalosť súvisela s mojim strýkom. Bol vážne chorý a veľakrát som si hovoril, že ho pôjdem navštíviť, ale vždy to nejako nevyšlo. Vždy mi niečo skrížilo tento plán. Myslím, že som vtedy hovoril: „Teraz nie. Teraz nemám čas.“ Jedného dňa mi bolo telefonicky oznámené, že strýko zomrel. Na pohreb som si už čas našiel. Ľutoval som, že som si čas nenašiel skôr, že som neprišiel za ním, neporozprával sa s ním, nepodržal ho za ruku. Myslím, že by to v tom čase určite pomohlo obom. Od tejto udalosti sa snažím nájsť si čas. Našiel som si ho aj v deň odchodu môjho dedka a mal som vtedy pocit, že je na jeho tvári úsmev a pokoj.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Teraz keď ešte občas niekomu poviem, že nemám čas, vždy si spomeniem na svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. A v tom momente mám čas na každého blízkeho človeka. A verte mi, že tie stretnutia ma veľmi obohacujú a posilňujú.

Ľuboš Doršic

Ľuboš Doršic

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som syn, brat, manžel a otec v jednej osobe. Napriek dobe sa mi darí stíhať všetky moje "funkcie". (Aspoň dúfam.) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu