Ak zavriete Piussi, tak aj mňa, prosím

Videli ste film Nemoc tretej moci? A počuli ste už o tom, že jeho autorku Zuzanu Piussi trestne stíhajú? Ak sa vám to nepáči, chcete sa proti tomu ozvať a máte „pro strach uděláno", tak návod nájdete nižšie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (70)
Zuzana Piussi. Ešte stále na slobode.
Zuzana Piussi. Ešte stále na slobode. 

Film Nemoc tretej moci považujem za najlepšiu výpoveď o stave slovenského súdnictva, akú som mal kedy možnosť vidieť. A najsilnejšie na mňa zapôsobila scéna zo záveru filmu, keď sa Zuzana Lauková stretne so sudkyňou Helenou Kožíkovou. Zuzana Lauková je dcérou sudkyne Marty Laukovej, ktorá v roku 2009 pri rozhodovaní o väzbe člena medzinárodného prevádzačského gangu odmietla pokus predsedníčky Okresného súdu Bratislava I. Gabriely Buľubášovej ovplyvniť ju v prospech jeho prepustenia. Následne začala byť zo strany vedenia súdu šikanovaná. Šikanovanie pokračovalo aj po tom, čo vážne ochorela a v septembri 2009 sa stala dlhodobo práceneschopnou. Helena Kožíková ako nová predsedníčka Okresného súdu Bratislava I. navrhla Súdnej rade, aby sudkyni Laukovej zastavila vyplácanie príplatkov k náhrade príjmu a k nemocenskému pre účelovú práceneschopnosť. Čo Súdna rada v máji 2010 aj urobila. V júli 2010 údajne účelovo práceneschopná sudkyňa Marta Lauková zomrela. V roku 2011 bola Marta Lauková in memoriam ocenená „za odvahu pri presadzovaní sudcovskej nezávislosti napriek politickému tlaku a osobnému šikanovaniu" cenou Biela vrana, ktorú udeľujú Aliancia Fair-play a Via Iuris. Cenu za ňu prevzala jej dcéra Zuzana.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Film Nemoc tretej moci končí a dalo by sa povedať, že aj vrcholí stretnutím a rozhovorom Zuzany Laukovej so sudkyňou Helenou Kožíkovou. Práve za túto scénu teraz Zuzana Piussi čelí hrozbe trestného stíhania pre podozrenie zo spáchania trestného činu porušenie dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy podľa § 377 Trestného zákona. Za seba hovorím, že som tú scénu videl a verejne schvaľujem, že ju Zuzana Piussi natočila a zaradila do filmu. Schvaľujem nielen tento čin Zuzany Piussi, ale verejne ju pre tento čin vychvaľujem.

Ak orgány činné v trestnom konaní a následne súdy budú kvalifikovať konanie Zuzany Piussi ako trestný čin, tak som predchádzajúcim odstavcom spáchal trestný čin aj ja. Konkrétne trestný čin schvaľovania trestného činu. Podľa § 338 ods. 1 Trestného zákona „Kto verejne schvaľuje trestný čin alebo verejne vychvaľuje pre trestný čin jeho páchateľa, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok." Ja čin Zuzany Piussi verejne schvaľujem a verejne ju preň vychvaľujem. Neverím síce tomu, že jej konanie bolo trestným činom (presvedčivá argumentácia je napríklad v dnešnom stanovisku Via Iuris), ale aj pre prípad, že súd rozhodne, že bolo, trvám na tom, čo som tu napísal. Tým je môj čin spáchaný úmyselne, konkrétne formou nepriameho úmyslu (vedel, že svojím konaním môže porušenie alebo ohrozenie záujmu chráneného Trestným zákonom spôsobiť, a pre prípad, že ho spôsobí, bol s tým uzrozumený - § 15 písm. a) Trestného zákona).

SkryťVypnúť reklamu

Ja som s tým uzrozumený. Takže keď pôjde do basy Zuzana, pôjdem aj ja. Nepridá sa ešte niekto?

Ak sa chcete pripojiť k spáchaniu trestného činu schvaľovania trestného činu, môžete tak urobiť aj podporou článku na VYBRALI SME.

Dostál žiada políciu, aby ho trestne stíhala za schvaľovanie konania dokumentaristky Piussi.

Vyhlásenie k trestnému stíhaniu Zuzany Piussi (možnosť podpísať sa).

Vyhlásenie k trestnému stíhaniu Zuzany Petkovej (niečo veľmi veľmi podobné - tiež možnosť podpísať sa).

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál

Bloger 
  • Počet článkov:  223
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Predseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS) a poslanec NR SR (klub SaS). Vo voľbách do NR SR kandidujem ako jeden zo štyroch kandidátov OKS (Radovan Kazda (č. 20), Juraj Petrovič (č. 32) a Zuzana Aufrichtová (č. 101)) na kandidátnej listine SaS. Zoznam autorových rubrík:  PolitikaBratislavaSmrteľne vážneSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu