Zubárska odysea alebo prečo treba manžela prihlásiť do superstar

Verte, či neverte, ale môj manžel chodieval k zubárovi veľmi rád.  V čakárni si konečne zosadol z pracovného kolotoča, obvykle nízky tlak sa mu upravil na normál a po dennej uzávierke nášho rodinného rozpočtu nám v nákupe okrem troch rožkov priniesol aj dojmy z ďalšej časti nášho pôvodného slovenského seriálu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Natáčanie tohto klenotu sa začalo už minulý rok. Ani mi nehovorte, že ho nepoznáte. Ak si dobre spomínam, v úvodnom filme sme preventívne všetci s väčším alebo menším nadšením vbehli k zubárovi, otvorili v kresle na pár sekúnd ústa a potom nám sestra dala podpísať nejaké papiere. Tuším ich bolo viac, ako pri vybavovaní hypotekárneho úveru, ale cítili sme sa úžasne, lebo sme za to nemuseli nič zaplatiť.
 Vtedy sme sa dozvedeli, že kvôli úspešnosti budú ďalšie pokračovania. Žasla som, že hlavnou postavou sa stane aj môj manžel a dej sa bude točiť okolo jeho hornej päťky. Bol naozaj dobrý, zahral si aj v ďalších častiach. To, že debutoval už v tej v prvej, naozaj nemalo žiadny vplyv na vylepšenie nášho rozpočtu, ako sme si najprv naivne mysleli.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Skrátim to trochu a prejdem v rýchlosti pár posledných častí. Spomeniem diel, v ktorom náš zubár hral dvojúlohu a zaskakoval aj za sestru. Viete, akú ho to stojí námahu, vypisovať všetky papiere, vybavovať objednávky, telefonovať, miešať plomby, obsluhovať pokladňu a okrem kopy iných činností si robiť aj svoju prácu? Dej bol síce trošku zdĺhavý, ale pre zamotanie prikorenený hororovým prvkom v podobe zákernej čokolády, ktorá výplň zubnej dutiny na jednorazové použitie vytiahla ihneď na druhý deň. Našťastie sme sa práve chystali na dovolenku a nemuseli sme natáčať mimo plánu.

 Predposledná časť sa najprv mala volať reklamácia, ale nakoniec vyjadrovala veľkú bezradnosť všetkých postáv. Našťastie zubár, hlavný hrdina, situáciu opäť zachránil. Vymyslel úplne prevratné riešenie a bez zbytočných rečí sa pustil do modelárskej práce. Manžel si priniesol domov v ústach nový čap a záruku, že hrá ďalej.

SkryťVypnúť reklamu

 V zatiaľ, dúfam, poslednej časti vstúpili do deja hneď dve sestry. Krútili sa okolo ďalších postáv a vytvorili veľmi príjemnú atmosféru. Pre spestrenie sa profesionálne postavili k dianiu u nás aj vo svete a skritizovali prácu cudzích zubárov, ktorí ničia úsmevy slávnych osobností.
 Osobitne zhodnotili účastníkov našej speváckej súťaže superstar. Hlavným kritériom nebolo spievanie "pod tónom", ale chrup našich nádejných zlatých slávikov. A úplnú empatiu prejavili k jednému z finalistov. Hnevali sa na fušera, ktorý mu urobil zuby o číslo väčšie a vraj by mu to aj zadarmo opravili.
 
 Škoda, že si tu manžel zahral len veľmi krátku epizódu. Otvoril ústa, vyfasoval novú korunku a zaplatil tritisícsedemsto korún. Teraz trochu rozmýšľam, či ešte treba podporovať jeho hereckú kariéru. Nemala som ho minulý rok radšej zapísať do superstar? Možno by sa v našom seriáli aj nad ním zľutovali.

Soňa Dražilová

Soňa Dražilová

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Veselá a zasnívaná. Nebojte sa, už som dala pokyn rybkám z môjho znamenia, aby Vássprevádzali mojím svetom. Zoznam autorových rubrík:  Cez kľúčovú dierkuManželky slávnychSny??Moja zlatá rodinkaSúkromnéNezaradenéZamyslenieZo života

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu