Koniec volieb, neznamená koniec šance na zmenu

Pred predčasnými parlamentnými voľbami sa, aj vďaka, živočísnym kauzám verejnosť konečne postavila na odpor proti nezákonným praktikám vysoko postaveným vládnym činiteľom, proti korupcii a rozkrádaniu tohto štátu. Konečne sa dokázali ľudia mobilizovať a prejaviť svoj nesúhlas s nezákonnými praktikami vo vysokých kruhoch, ktoré nám tu rozkrádajú to čo sme sa snažili budovať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Teraz je po voľbách a začínam sa obávať, že katastrofálne výsledky volieb privedú ľudí do opätovného nezáujmu a ľahostajnosti, ako tomu bolo v minulosti. No v kútiku duše dúfam, že nie. Predvolebné obdobie bolo skvelým štartérom pre začiatok zmeny, zmeny na lepšie Slovensko. Ľudia začali mať záujem o zmenu a už o nej nehovorili iba pri pive v krčme, alebo pred piatkovým panelákom pred televíziou. Skutočne chcú zmenu a aj niečo pre to začali robiť.

Hlavné je teraz aby ľudia neupadli do nezáujmu a toto bude teraz záležať len na politických stranách (predovšetkým na tých ktoré sa do parlamentu nedostali), od rôznych aktivistov a hnutí, ktorí pred voľbami sa tak silne angažovali za zmenu. Je potrebné aby ľudia využili všetky dostupné prostriedky a tým myslím zákonné (referenda, zhromaždenia, demonštrácie) a tak isto aj nezákonné (revolučného typu napr.). Tlak verejnosti musí byť silnejší a silnejší na každom fronte, a hlavne, ako som už písal, nesmú poľaviť strany a aktivisti, ktorí sa silno angažovali pred voľbami, nech pokračujú ďalej a nech výsledok volieb je pre nich motiváciou v ich úsilí. Myslím si že od 89-teho je teraz verejnosť asi najviac naštartovaná na dokončenie nežnej revolúcie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A ak v našom úsilí budeme pokračovať ďalej, nebudeme musieť trpieť ďalšie štyri roky tyranie, veď predsa ľavica môže tak isto padnúť ako vláda, ako aj pravica. Tak isto môže prísť k predčasným voľbám na strane ľavice, aj keď by sa jednalo o jednu politickú stranu. Hlavné je nevzdávať sa a vydržať. Vedieme boj za lepšie Slovensko, boj ktorý sa nedá vyhrať za rok alebo, ale myslime každý aspoň trochu na budúce generácie, ktoré tu budú po nás. Keby naši predkovia (otcovia, dedkovia...) nebojovali za nás, kde by sme žili dnes, ak by sme vôbec žili...

Jakub Drgoň

Jakub Drgoň

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rád jednoduché a fungujúce veci. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu