Dnes som si prečítal rozhovor s Harabinom

Nie, žalúdok sa mi nedvíhal, za tie roky som si už vypestoval celkom slušnú imunitu a môj nervový systém sa už tiež dávno rozhodol, že sa nenechá zbytočne zaťažovať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Jeho odpovede samozrejme netreba komentovať, všetko je podľa zákona. Rozhodol som otestovať svoj nervový systém aj čítaním diskusie, či je imunita dostatočne vybudovaná aj tam. No zdá sa, že roky budovania sa vyplatili, môj krvný tlak sa nezvýšil ani o jediný tep za minútu. Zopakoval som si všetky jeho nicknejmi od štetináča až po všetky druhy ošípaných. Je pravda, že som si všetky tie príspevky neprečítal, lebo sa opakovali a všetko som to už sto krát čítal pred tým. A začarovaný kruh menom Harabin sa znova len zacyklil a uzavrel.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Napadlo ma, že keby sa tieto diskusie skôr orientovali na to, ako sa tohto človeka skutočne zbaviť a možno aj mečiarových amnestií, o ktorých v článku bola tiež reč, možno by to bolo zaujímavejšie čítanie bez príchuti porazeneckého tónu. Ja sa do tej doby mečiarizmu až tak nevyznám, bol som na základnej škole, keď to tu bolo v plnom šate. Ale nadobudol som dojem, že veľa diskutujúcich sa v probléme celkom dobre vyzná, ale celé sa to vždy točí len o tom, že nám vládnu hajzli. Ok, veď to všetci už vieme.

Prečo sa nepokúsiť začať diskutovať o tom, čo by sa s tým dalo začať ´z dola´ robiť. Napr. aj len na diskusnom fóre pod článkom. Diskusia plná nadávania na systém neprináša nikomu nič, okrem tých, ktorým momentálny stav vyhovuje. Nadávaním na systém sa nenávidený systém kŕmi, diskusia sa uzavrie a nič sa ďalej nepohne. Ak sa pýtate, čo by už taká diskusia pod článkom mohla zmeniť, tak moja odpoveď znie, že všetko začína v naších hlavách. Ak si donekonečna budeme len opakovať, že čo nám to tu vládne, tak sa nedostaneme v myslení ďalej a tento bludný kruh nepretrhneme. Ja by som bol rád, keby sa stal jedného dňa opak.

Juraj Dučák

Juraj Dučák

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Na križovatke života. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu