Slizoun v komunálnych voľbách.

Jeden utorok koncom septembra mi volali z agentúri, či nemám záujem o brigádu na stredu poobede, zbierať podpisy pre nádejného kandidáta do komunálnych volieb. Váhal som, lebo vtedy mávam tréning, ale potreboval som nejaké peniaze, tak som súhlasil.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Prišiel som teda na miesto určenia a už tam bol nemenovaný kandidát XY so svojou asistentkou XX a pani, ktorá mala tú istú úlohu ako ja - nazvyme ju akčňáčka.

Dostali sme inštrukcie oslovovať ľudí na zastávke MHD. XY nám toho o sebe veľa nepovedal, ale pár základných informácií na našu žiadosť sme nakoniec dostali. Má vyštudovanú VŠ a robí projekty pre mládež. Ešte nás požiadal, aby sme vystupovali ako jeho známi, ktorí mu pomáhajú v kampani, že to bude lepšie vyzerať. Neviem ako sa s tým vyrovnala akčňáčka, ale ja som sa s tým nestotožnil.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ľudia reagovali klasicky zdržanlivo a asi ich odrádzali aj slová ako voľby, poslanec a podobne. Tak som dostal ďalšie inštrukcie, vyhnúť sa týmto slovám. Bol som presunutý na stanovisko B a pobádaný k razantnejšej akcii.

Konečne sa mi začali hromadiť nejaké podpisy. Ľudia sa vypytovali a ja som sa s nimi bavil. Celé to zo zákrytu Z pozoroval nádejný kandidát XY ( ktorý ma mimochodom inštruoval, po mojej otázke, čo keby sa s nim chcel niekto rozprávať, aby som sa tomu pokiaľ je to možné vyhol). Ako som už na začiatku spomínal, nemal som o ňom skoro žiadne informácie, fotku, či odkaz na nejakú jeho web stránku. Nedostatok informácií mi zdôvodnil moratóriom.

SkryťVypnúť reklamu

Podpisy sa aj tak pomaly zbierali, no XY mi volal, že sa príliž veľa bavím s ľuďmi, že teraz ide hlavne o kvantum podpisov. Musel som tento fakt uznať, keďže potreboval 600 podpisov do konca týždňa a radšej som sa nazamýšľal nad tým, na základe čoho, by to mali teda ľudia podpisovať.

Najviac sa mi nepáčilo, že sa ani raz medzi svojích potencionálnych voličov neukázal (moratórium?), len ma z 10m diaľky komandoval. Rýchlo som si poskladal, ako to asi taký človek myslí s rozvojom mesta a ako asi vyzerajú tie jeho projekty.

Po hodine ma poslal domov, čo som bol aj rád a bol som aj na seba naštvaný, že som sa na to dal a nešiel som na tréning. Tak čakal som, že to bude aspoň trochu na úrovni, nie taký amaterizmus.

SkryťVypnúť reklamu

Keď som sa pýtal na akčňáčku, tak s ňou boli spokojný, vraj sa okolo nej tvoril hlúčik zvedavcov, ktorý jej to podpisovali jedna radosť. Tak neviem, čím ich tak presvedčila, ale isto bola ona presne ten typ, ktorý hľadali.

Juraj Dučák

Juraj Dučák

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Na križovatke života. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu