Dotliachate

58,13 percenta.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

To nie je počet zaočkovaných, ani počet nezaočkovaných. To je percentuálne vyjadrenie príjemcov aspoň prvej dávky vakcíny, prerátaných z aktuálne oprávnených voličov v Slovenskej republike. A približne taká účasť, zhruba o percento vyššia, bola vo voľbách v rokoch 2010, 2012 a 2016. Výrazne vyššia účasť, 65,8 %, bola pri tých posledných voľbách pred viac ako poldruha rokom. To lebo sme fakt veľmi potrebovali zmenu. Nuž, nevydalo.

Približne do polovice novembra sa dal zaočkovať každý kto chcel z vlastnej vôle, alebo ten, koho nejakým spôsobom ovplyvnilo jeho bezprostredné okolie. Medzi zaočkovanými sú aj neplnoletí, teda nevoliči. Sú medzi nimi aj tí, čo nikdy voliť neboli a ani nikdy nepôjdu, teda ďalší nevoliči. Sú medzi nimi voliči celého dnešného politického spektra, zastúpeného v parlamente aj mimo neho. Sú medzi nimi aj takí, ktorí voliť chodia pravidelne, ale momentálne sa dušujú, že už nepôjdu, že už nemajú koho. Ale napokon pôjdu, väčšina z nich určite. Verte, že áno.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Trúfam si odhadnúť, že medzi doteraz zaočkovanými (a pravidelne voliacimi) je výrazná prevaha tých, čo 29. februára 2020 bytostne chceli tú zmenu voči dovtedajšiemu. Z aktuálne polarizovanej spoločnosti a z toho, čo ju takto rozdeľuje, dá sa to predpokladať.

Túto koalíciu, ktorá fatálne sklamala ako celok a rovnakou mierou jej protagonisti, k moci dostalo 1.304.208 hlasov. Polovica z dnes zaočkovaných. Polovica z dnes zaočkovaných, o ktorých sa nikto nezaujíma, má silu poskytnúť ústavnú väčšinu hocikomu, kto ju presvedčí. Pokiaľ zrozumiteľne hovorí aj koná, v období pokoja aj v pohnutej dobe. Pokiaľ nezačne tliachať.

Skryť Vypnúť reklamu

Takto ste teraz, úbohá koalícia, dotliachali vo chvíli, kedy záujem o očkovanie mierne stúpa. Ale nie z presvedčenia o vašom konaní. Zo strachu z toho, čo ste schopní ešte sfušovať. Títo noví zaočkovaní vám to nikdy nezabudnú, budú vás nenávidieť aj po vakcíne. Oni sa už nájdu takí, čo im nabulikajú, že boli vlastne znásilnení. Netešte sa na lepšie časy, vy ich nespôsobíte.

Títo voliči, ktorí vám darovali ústavnú väčšinu, neboli výhradne vaši. Mali ste svojich skalných, to hej. Ale väčšina videla slabosť vašich lídrov a skôr ako v jednu vodcovskú osobnosť, dúfali v spoluprácu viacerých priemerných a skromných. Spoluprácu Kisku a Matoviča, Sulíka a Kollára, Trubana a Hlinu a nech by bol konečný výsledok rozložený tak či onak, ktorákoľvek trojica či štvorica zo spomenutých, ak by získali väčšinu a rozumne si počínala, mala by stabilnú podporu aj dnes. Ak by konala v rámci možností v predstihu a s akým takým politickým dôvtipom.

Skryť Vypnúť reklamu

Hrubo a politicky samovražedne ignorujete existenciu tej názorovej väčšiny, ktorá vám dala moc a bezhlavo ustupujete tým, ktorí pľujú na vás a vašich voličov. Nie ste schopní, pre vaše jalové špekulácie, oprieť sa o tých, ktorí by vás podržali v nepohode. Namiesto toho, detinsky a nepochopiteľne, dúfate v akési obrátenie sa tých, ktorým ste dovolili seba a nás do tej nepohody dostať.

Dúfate, že o tohto voliča sa pobije viacero kohútov a len niečo z nich sa pridá k Ficovi či Kotlebovi, Dankovi alebo Mazurekovi, že sa rozdrobia medzi Pellegriniho a Harabina a dokonca dúfate, vyzerá to tak, že niečo uchmatnete aj vy. Alebo niektorí z vás.

Skryť Vypnúť reklamu

Nuž pokračuj, úbohá koalícia. Bojíš sa o svoju imaginárnu moc, bojíš sa o svoje neexistujúce renomé. Bojíš sa vlastného tieňa a čo je najhoršie, práve preto naháňaš strach.

Dušan Koniar

Dušan Koniar

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  602
  •  | 
  • Páči sa:  625x

na pol ceste medzi nádejou, že môže byť aj lepšie a podozrením, že lepšie je vždy tomu, kto sa tým nezaoberá. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu