On sa už nejaký pako nájde

Pán premiér sa nemusí obávať, že by v parlamente prievan preháňal iba pavučiny, že na post poslanca Národnej rady, po neustálom dehonestovaní súčasných Muromcov, sa už nenájde nikto, kto by si trúfol do parlamentných lavíc zasadnúť. Dokonca to nemusí myslieť ani ironicky, ono to na smiech nie je, hádam tak na uškrnutie sa.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pán premiér si môže byť istý, že vždy sa nájde nejaký Ďuračka, ktorý svoje „ctené mužstvo“ odkáže do dentálnej starostlivosti príslušníkom policajného zboru. Alebo, nejaký ten Kolesík, čo si pred každým zasadnutím lupne elixír pravdy, pravda, tak otrlo, že ho oklame ako prefíkaný noťas Antabus. Tiež si môže byť istý, že nejaký notebook je to posledné, čo ich do tej nezávidenia hodnej funkcie dohnalo. Ale čo zmôžete, pán premiér, pravidlá sú nastavené tak, ako sú nastavené a všetko je v najlepšom poriadku. Určite to tak bolo aj onehdy, museli ste vtedy byť poslancom, keď si na konci ktorého si volebného obdobia všetci prítomní, v absolútnej zhode vyše sto štyridsiatich hlasov za, odsúhlasili dosluhujúce notebooky „na domov“, na nové volebné obdobie že sa kúpia funglovky.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale, dajme tomu, že je to naozaj tak. Notebook je dnes už takmer nevyhnutná vec. Nie hračka na hranie, ale pracovný nástroj, vďaka ktorému si už netreba robiť uzlík na vreckovke, vláčiť šanóny spisov, hľadať po vreckách debilníček a podobne. Dajú sa s ním robiť onakvejšie veci. Len by ma zaujímalo, či si páni poslanci vedia predstaviť, že takto slúži notebook aj bežnému zamestnancovi, napríklad učiteľovi, po ktorom chcú, aby sa neustále zdokonaľoval vo svojej aprobácii, keď už chce tie kredity a vyšší plat. A či si vedia páni poslanci predstaviť, že taký notebook by bol odpočítateľná položka aj pre zamestnanca, či vôbec majú predstavu, koľko svojich osobných vecí zamestnanci používajú a opotrebovávajú pri svojej práci, a nie za všetko majú paušálnu náhradu. Prípadne, ak by ju aj mali mať, nie sú na to peniaze a tak ju používa pre uľahčenie svojho výkonu aj za cenu, že sa mu amortizuje, ale bez finančnej náhrady. Napokon, ani pre živnostníka nie je zďaleka všetko to, čo by sa mohlo zdať že je, odpočítateľnou položkou. Naopak, pri živnostníkoch sa už tie paušálne náhrady vedia poriadne scvrknúť, veď, čo ak by si taký živnostník chcel nejako uľahčiť život.

Skryť Vypnúť reklamu

Rozhodne nemôžem hádzať do jedného vreca všetkých poslancov. Ani tých súčasných, ani tých minulých, čo už s obstarožným notebookom pod pazuchou odkráčali do iných sfér. Ale, viete pán premiér, ako je to o tej pevnosti reťaze, o jej najslabšom ohnivku. Pokiaľ bude v parlamente jeden hochštapler, nímand, nedouk, či proste pako (a to verte že bude) a pokiaľ si nenastavíte latku tak, aby ju takýto vychcanci nedokázali podliezť , dovtedy budú ľudia parlament či vládu vnímať podľa toho problematického ohnivka. Či už rinčí reťazou ten či onen, mne môže byť jedno, kto za aké farby kope, všetci ste jeden mančaft.

Dušan Koniar

Dušan Koniar

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  602
  •  | 
  • Páči sa:  625x

na pol ceste medzi nádejou, že môže byť aj lepšie a podozrením, že lepšie je vždy tomu, kto sa tým nezaoberá. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu