Róbert Fico ako Miloš Jakeš.

Je umelec na voľnej nohe škodná pre profesionálneho správcu poľovného revíru, alebo iba návnada pre nedeľného lovca trofejí. Kto sa namotá na kôl v plote.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (18)

„...pani Zagorová, je to celkem milá holka, všechno, ale ona už třetí rok za sebou bere 600tisíc korun. A další, ne 600tisíc, milion, dva miliony berou, jandové a jiní. Každý rok.“

Spomínate si, Miloš Jakeš sa už v tej dobe cítil ako kôl v plote. Na tomto pamätnom vystúpení v Červenom Hrádku sa bez rozpakov priznal, že raz ročne dostáva zoznam umelcov, ktorí zarobia viac ako 100 000 vterajších Kčs. Boli to tí najpopulárnejší v Československu a neviem o tom, že by im to niekto závidel. Ale Hana Zagorová patrila medzi tých, čo podpísali Niekoľko viet, jej príjmy zrazu boli červeným plátnom v očiach nomenklatúrnych býkov. Dobytku, čo práve pod červeným závojom ryžoval na všetkom na čom sa dalo a ryžuje dodnes.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nie len oni, ale za sociálne cítenie, za ľudovosť sa skrýva práve Smer- SD, ich farba je červená. A napriek vysokým preferenciám, práve Fico by sa mal cítiť ako kôl v plote. Má veľmi nevyspytateľných spojencov, nasmerovanú slepú závisť, škodoradosť a malosť toho, čo značnému počtu jeho voličom chýba ku šťastiu. Stačí zamávať muletou.

Róbert Fico sa obracia na mladých ľudí, uchádza sa o podporu tých, čo s protestom Gorila spojili aj žiadosť o odmietnutie ratifikácie dohody ACTA. Veľmi šikovne sa vpasoval do úlohy obrancu týchto požiadaviek a svoje sociálne cítenie opäť nechal vyplávať na povrch. Div že sa tá mládež nerozplakala z tak šľachetného zástancu svojho pirátstva. Lebo mali by sme to pomenovať tak, ako sa to volá.

Skryť Vypnúť reklamu

Na oficiálnej stránke politickej strany Smer- SD, v stanoviskách zo 7.2.2012 si môžme prečítať toto, aj s hrubo zvýrazneným písmom:

Smer nepodporí dohodu ACTA v jej súčasnej podobe.

...Róbert Fico upozornil aj na sociálny aspekt a považuje za „ prehnané, ak za neúmyselné nahranie pesničky či filmu, z ktorého má pôvodný autor neuveriteľné honoráre, môže mať niekto problémy až do podoby trestnoprávnej či občianskoprávnej zodpovednosti.“

Doc. Judr. Róbert Fico, CSc., toľkokrát sebou zdôraznený ako právnik, akoby nevedel, že neznalosť zákona nikoho neospravedlňuje. Ak spravím niečo nezákonné, vedome alebo nie, som rovnako vinný. Či sú to dva klásky kukurice, alebo pesnička, porušujem práva niekoho iného. A ak zákon platí, môže byť aj najhlúpejší na svete, ale platí.

Skryť Vypnúť reklamu

Len mi nie je jasná iná vec z tohto Ficovho vyjadrenia. Čo sa on stará o to, koľko zarába Madona, alebo hoci aj 30 rokov mŕtvy Presley. Kam to zase chce nasmerovať, koho chce osloviť. Ale hlavne by ma zaujímalo, odkiaľ to Fico vie? Odkiaľ berie správy o neuveriteľných honorároch? A prečo sú neuveriteľné, má na mysli nezaslúžené alebo naopak, plne zaslúžené príjmy za tak skvelý výkon. Robí účtovníka aj v Hollywoode, písal mu o tom de Niro? Alebo len hľadá kto ďalší by sa namotal na jeho huckanie o prázdnych a plných peňaženkách.

V tom istom stanovisku poslankyňa za Smer- SD v Európskom parlamente Monika Flašíková- Beňová proces vzniku ACTY označuje za netransparentný. Dohoda sa začala formovať v roku 2008, EP ju však dostal až v polovici roka 2011 v úplnom znení, chýbali však príslušné protokoly, ktoré sú akýmisi vykonávajúcimi predpismi. Rozumiem tomu tak, že je to nehotové, rozpracované a že sa na tom ešte pracovať bude.

Skryť Vypnúť reklamu

Keď sú politici v jednotlivých členských krajinách v rozpakoch čo za ťažkopádny moloch sa to v Bruseli chystá, majú to zastaviť cez svojich poslancov. Ak ale už 22 členských krajín podpísalo so zástupcami Európskej únie obchodnú dohodu proti falšovaniu a podpis Slovenska chýba spolu s ďalšími štyrmi, čo s tým chce Fico robiť. Bude zrazu on Sulíkom a povie nie? No to chcem vidieť. Skôr si myslím, že bude do volieb lavírovať a po nich sa vyfarbí vo svojom pôvodnom spektre. Potom budú preňho novinári zase hyeny a mladý ľudia odmietajúci jeho populizmus narkomani s pirátskymi manierami. Priam narušitelia európskej integrity. Jedna rastlinka bude to isté ako latifundia. Poriadok musí byť, vyvrheľ musí ísť do basy.

Týmto zároveň láskavo prosím predpokladaného majiteľa autorských práv k fotografii z vystúpenia estrádneho umelca Róberta Fica z osláv MDŽ v roku 2009, pána Michala Štofeja z denníka Pravda za prepáčenie, že bez jeho vedomia a bez jeho súhlasu som onú fotografiu použil. Sľubujem, že už tak nikdy neurobím, iba ak by sa vystupujúci prekonal ešte viac a predviedol nám niečo nevídanejšie ako doposiaľ. Jemu samotnému, eskamotérovi v preťahovaní medových motúzov popod nos vyslovujem poľutovanie nad tým, že bude musieť znášať neustále zdražovanie ktoré nás čaká, nech ale neklesá na duchu. Pri tak skvelom publiku a vypredaných sálach si môže byť istý, že náklady na šnúru na prádlo a pohár medu sa mu uplatnením 40% paušálnych výdavkov plne pokryjú a on si bude môcť nerušene pripravovať nové číslo.

Dušan Koniar

Dušan Koniar

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  602
  •  | 
  • Páči sa:  625x

na pol ceste medzi nádejou, že môže byť aj lepšie a podozrením, že lepšie je vždy tomu, kto sa tým nezaoberá. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu