Výzva Národnej rade a vláde Slovenskej republiky.

V tomto článku som žiadal členov Národnej rady a vlády SR, aby sa vzdali mzdy a príslušenstva na dva mesiace v tomto roku v prospech dôchodcov, pretože tieto inštitúcie boli nečinné.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Výzva!

Národnej rade a vláde Slovenskej republiky

Už iba mesiac nás delí do volieb do Národnej rady ( NR ). Národná rada nemá od začiatku tohto roku, až do volieb plánovanú žiadnu schôdzu a zrejme podobne je to aj s vládou. Ak sa aj NR a vláda zídu na nejakú rozlúčkovú schôdzu, tak to budú iba bujaré oslavy. A za tie dva mesiace ničnerobenia chcú poberať plnú mzdu aj s príslušenstvom? Keď učitelia štrajkujú, na tie dni sa im nevyplatí mzda. Keď však poslanci a vláda nevykazujú žiadnu činnosť, mzda im ide naplno a zrejme aj s príslušenstvom. Je to správne? Preto v mojej výzve navrhujem, aby sa poslanci NR a vlády SR dobrovoľne vzdali svojej mzdy a príslušenstva, od začiatku roka až do volieb. A tí poslanci ktorí končia, aby im bolo vyplatené odstupné iba vo výške jednomesačného platu, nie troch ako to povoľuje zákon. Takto získané finančné prostriedky, aby boli použité v prospech najviac životne ohrozených dôchodcov, ktorých dôchodok je buď minimálny 270 eur, alebo menší a sú nevládni, alebo dlhodobo chorí. NR a vláda za celé volebné obdobie tejto najviac ohrozenej skupine občanov, dôchodcov nevenovala žiadnu systematickú pozornosť na zlepšenie kvality ich života. Keď tak iba okrajovo. Preto aspoň na konci volebného obdobia nech ukážu súcit a pochopenie s týmito trpiacimi občanmi , dôchodcami. Veď NR a vláda za uplynule volebné obdobie, ale i tie predchádzajúce neslúžila občanom, ktorí jej v predchádzajúcich voľbách dali svoj mandát. Poslanci sa nerozhodovali podľa svojho vedomia a svedomia, ale podľa straníckeho trička. Pritom plat poslanca NR je 3576 eur, na asistenta má 2077 eur, dochadzajúci, na ubytovanie 484 eur. Keď si zrátame koľko nás stáli platy poslancov NR a ich réžia za celé volebné obdobie, tak to ide na peknú sumičku. Cez 50 miliónov eur. A to sa nerátajú ich služobné domáce a zahraničné cesty. Platy členov vlády a tiež ich služobné cesty vládnym špecialom,a tiež bez neho. Nestačilo by ani 100 miliónov. A to nechcem rozvádzať koľké miliardy z verejných financií a eurofondov odčerpali spriaznené firmy Smeru. Čo sa vlastne zmenilo k lepšiemu pre občanov počas osem ročného vládnutia vlády , ktorá si hovorí že je sociálna? Akurát to že sa vláda zdokonalila v klamaní občanov. Na koniec vládnutia nám dôchodcom vláda pripravila skvelý darček. Valorizáciu dôchodkov 1,90 eur. Začo jej patrí srdečná vďaka. Naši dôchodcovia, myslím tých dôchodcov s nižšími dôchodkami sú doslovne žobrákmi Európy. Ich životný štandard a kvalita života, je každodenný boj doslovne o prežitie. Preto žiadam členov parlamentu a vlády, aby aspoň ku koncu svojho pôsobenia vo verejných funkciách, urobili ústretové gesto, voči tým najviac skúšaním bezbranným ľudom, dôchodcom. Na koniec mojej výzvy chcem len pripomenúť staré známe, že každý národ má takú vládu, akú si zaslúži. A mi Slováci si ju svojím nezáujmom o veci verejné plne zaslúžime.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

28. 01. 2016

Rozdeľovník: Národná rada Slovenskej republiky

Vláda Slovenskej republiky

Média 

Dušan Prachár

Dušan Prachár

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Volám sa Dušan. Mám 76 rokov. Som dôchodca. Mám 3 dospelé deti. Som rozvedený. Zaujimam sa o politické dianie v našej republike. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
SkryťZatvoriť reklamu