Demokracia dnes = tyrania menšiny.

V štátoch, ktoré prevzali na seba starostlivosť o občanov prakticky vo všetkých oblastiach života, je rozhodovanie o týchto veciach zvolenými politikmi čistou tyraniou malej menšiny proti všetkým obyvateľom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Asi som dnes ránu vstal s ľavou nohou pretože ako sa mi to niekedy stáva ma chytil záchvat mrzutosti a začal som sa odbavovať nad bývalými komunistami. Konkrétne som sa rozčuľoval nad tvz .právom na prácu za bolševika alebo pre iných - povinnosťou pracovať, ktorým neblahým dôsledkom bolo okrem iného aj to že pomaly každý bol v práci ožratý od sudcov, policajtov, robotníkov, proste kto chcel v robote slopal. Prečo aj nie. Veď aj keby ho nejaký na dnešného pomery uvedomelý podnik aj vyrazil tak mu prácu dajú niekde inde, lebo pracovať sa musí. Čo na tom, že čo narobí taký alkoholik v práci. Však? Proste sa strana a vláda (rozumej štát ) tak rozhodli a šmitec.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je tomuto všetkému už koniec?

Nie, aj keď dnes už asi latentne naliatí do práce nechodíme a robiť sa nemusí. Ale ako vtedy s tou prácou sa štát stále stará o blaho svojich ovečiek takmer vo všetkom. Tak sa ešte stále stará o naše vzdelanie, zabezpečenie v prípade choroby, straty zamestnania alebo zabezpečenia na dôchodok. Stále sa teda stará o všetko a všetkých.

Koľko to všetko stojí?

O čo všetko sa štát stará sa ani rozpisovať nebudem ale pre ilustráciu ako je toho veľa stačí vychádzať z toho koľko Vám zmizne z vašej výplaty, teda z tej hrubej, plus nejaké dane ako DPH a spotrebné naviac. Presné čísla ma potreby tohto článku tiež nezaujímajú, ale nebudem ďaleko od pravdy keď za budeme pohybovať na úrovni 60 %. Áno 60 % (60 % z roku ) Vám štát zoberie z výplaty s tým, že pri svojej nekonečnej dobrote sa rozhodol Vám z týchto peňazí zabezpečiť ono zdravotné, sociálne, nezamestnanecké a neviem aké ešte iné poistenie a služby. Áno rozhodol sa to urobiť on a nikto iný, pretože človek je natoľko sprostý, že by to tej poisťovne iste sám netrafil, tak to musí urobiť za neho.

SkryťVypnúť reklamu

Kto je to štát?

Existuje mnoho definícii štátu od tej že je to suverén do vnútra aj navonok voči okolitým štátom až po rôzne iné definície zohľadňujúce iné aspekty. Pre mňa je štátom sústava orgánov a za ním stojaca masa úradníkov, ktorá o vyššie spomínaných záležitostiach s konečnou platnosťou rozhoduje. A ako sa táto masa úradníkov kreuje? Veľmi jednoducho cez demokratické voľby. Cez voľby kde k urnám môže prísť 100 % dospelých občanov (nerátam deti), odovzdať hlasy, ktoré sa následne spočítajú a strana alebo strany ktoré ich budú mať v súčte najviac budú vládnuť (rozumej rozhodovať) , zvyšok skončí v opozícii (rozumej budú držať hubu).

SkryťVypnúť reklamu

Prečo iba relatívna väčšina ?

Celkom jednoduché na voľbách sa môže zúčastniť 100 % oprávnených obyvateľov čo je povedzme ak nerátame deti asi 80 %. Ako je nás zvykom z tých príde k urnám tak 66 % . Títo si zvolia svojich poslancov v počte 150. Na roztavenie vlády, teda prevzatie moci v štáte potrebujete 75 + 1 poslanca. Tesne nadpolovičnú väčšinu – 50 % + 1. Takže počítajme: 80 % zo 100 je 80. Z tých 80 je 66 % celkom 52,80. Na zostavenie vlády potrebujete z týchto 52,8 celkom 50 % teda 26,4. Teda zhruba niečo vyše 26,4 % obyvateľstva môže v štáte vládnuť a diktovať ostatným čo ako bude a v podstate vo všetkých oblastiach života. Spomedzi tých pomyselných 26,4 % mohol byť element ako na FOTO 1. Teda len relatívna väčšina – teda väčšina na voľbách účastných zostavuje vládu a preberá moc v štáte (rozumej dosadzuje ministrov a podstatných úradníkov). Ostatní sa pozerajú alebo sú naštvaní ako ja dnes ráno.

SkryťVypnúť reklamu

Kto sa bude starať a ako a kedy?

Máte dojem že kapitán Danko alebo eventuálny volič na mojej ilustračnej fotke sú spôsobilí rozhodovať o vašich potrebách lepšie ako vy sám. A máte istotu, že si vyberiete takého čo bude? A ak aj bude, tak kedy? Ktorý to je? A keď to príde, bude to navždy? Prečo mám čakať na príchod mesiáša a strachovať sa či u nás zostane? Prečo mám trpieť a povinne kupovať služby od štátu o ktoré nestojím ako teraz keď som na PN a na vyšetrenie čakám už mesiac? Prečo mám trpieť tento diktát menšiny? Áno diktát – tyraniu, pretože ak Vás núti konať spôsobom ktorý nechcete a teda čo si to pripustíte alebo nie musíte konať vynútene, neslobodne a to nič iné ako tyrania nie je.

Ako z toho von?

Celkom jednoducho. Znížením 60 % daňového zaťaženia. Čím väčšie zníženie, tým lepšie pre mňa, pretože štát v podobe napr. milostivého kpt. Danka alebo iného velikána na túto „starostlivosť“ mať peniaze potom nebude, teda nebudú v „starostlivosti“ štátu ale peniažky zostanú mne vo vrecku. Do poisťovne sa poistiť pre prípad staroby a choroby alebo nezamestnanosti trafím aj sám. Čím menej štátu zostane, tým viac zostane mne, teda dôsledky famóznych rozhodnutí môjho obľúbenca kpt. Danka na moju osobu budú tým nižšie a pre mňa menej bolestivé, presne ako dôsledky rozhodovania osoby na foto na moju osobu. Takže ak mi štát nebude brať spomínaných 60 % ročne teda 60 % z každého roka môjho života, ale povedzme len 30 teda 30 % z každého roka života budem na tom lepšie. To znie lepšie. Nie?. Volá sa to väčšia SLOBODA.

P.S.:

Aby som tu niektorých naštval tak sloboda za Pinochetovej diktatúry bola väčšia ako tá naša pretože ten ani zďaleka nebral toľko. Čuduj sa svete a to si hovoríme demokracia. Ako by tá bola liekom na všetko.

Dušan Uhrin

Dušan Uhrin

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

„Pravda je nezvratná. V panike ju môžeme odmietnuť, v nevedomosti sa jej vysmiať, v zlomyseľnosti ju prekrútiť, ale ona zostáva.“– Winston Churchill Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu