Bez predsudkov

Kráčaš ulicou. Oproti tebe sa náhli krásna žena ako vystrihnutá z módneho časopisu. Dlhé nohy, svetlé vlasy, v ruke kabelka od vychyteného parížskeho návrhára. Čo si o nej pomyslíš ako prvé ? Že musela zbaliť nejakého starého a bohatého chlapa aby jej mal kto kúpiť tú kabelku ? Alebo že určite strávila dlhé hodiny nacvičovaním chôdze v topánkach na tak vysokých opätkoch ?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Súdiť cudzích ľudí, to je typická vlastnosť nás všetkých. Snažíme sa identifikovať ľudské povahy z jediného pohľadu na osobu. Kto si však reálne myslí, že dokáže odhadnúť charakter človeka z jeho zovňajšku ?

Sťažujeme sa, že dvadsiate prvé storočie je príliš poznačené materializmom. Ľudia stavajú na vrchné pozície vo svojom rebríčku priorít oblečenie, domy, autá, účesy. Považujeme to za hlúpe a malicherné. Nie je sa však čomu čudovať. Pretože ak ťa ľudia nepoznajú, súdia ťa práve podľa toho, ako vyzeráš. A taktiež na mnohých najviac vplýva prvý dojem. Preto chceme v momente, keď nás niekto uvidí prvýkrát, vyzerať najlepšie a mať najkrajší úsmev.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vytvárame si zbytočné predsudky o ľuďoch, ktorých vôbec nepoznáme. Nevieme nič o ich osudoch ani životných príbehoch. Áno, vytvárať predbežné závery je najjednoduchšia cesta. Zaškatuľkovať blondíny do zložky s nápisom Hlúpa, upravených mužov označiť za gayov alebo považovať svedomitých žiakov za bifľošov. Skúsme sa však s ľuďmi zoznámiť, bližšie ich spoznať a zistiť, akí sú v skutočnosti. Až potom si môžeme na nich utvoriť svoj vlastný názor a posúdiť, či vzhľad skutočne prezrádza niečo o ich charaktere.

Bianka Dzurňaková

Bianka Dzurňaková

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Live, not just survive Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu