Roberto Ficolione - životopis mafiána.

Roberto Ficolione sa narodil na Sicílii v meste Topolcano. Už ako malý chlapec sa zapájal do hier v poulič ných klanoch, viedol klan zvaný červené trenírky. Podobne ako v iných mafiánskych rodinách aj na životnú dráhu Roberta Ficolione má najväčší vpyv jeho starší brat Fruni.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Roberto Ficolione nesmierne obdivuje svojho staršieho brata, ale keď Fruni skončí vo väzení, mladý Roberto rýchlo pochopí, že nemôže ísť ďalej Fruniho cestou, ale k peniazom sa musí dostať iným Smerom. Celá hra bude taká istá, len ju krajšie pomenuje. Systém je veľmi podobný ako nebankovky pána Fruniho. Od ľudí vyberie peniaze podobne ako Fruni, len to ináč nazve - dane, odvody, clo, DPH. Tieto peniaze, podobne ako Fruni, posunie svojim kumpánom a to taktiež nazve ináč - štátne zákazky. A podobne ako Fruniho kumpáni aj kumpáni Dona Ficolione mu dajú jeho podiel, ale zase použije iný výraz ako Fruni a nazve to sponzorský dar. Miesto mafiánskeho výrazu ukoristených peňazí - "my end" požije výraz "peniaze idú mojím Smerom". Konkrétne 284 miliónov, ale do účtovníctva zapíše len 10 miliónov, čím Don Ficolione masívne poruší hromadu zákonov – kráti dane, mnohonásobne prekročí zákonný limit na kampaň, podvádza pri príprave straníckych výkazov, falšuje účtovníctvo, za úplatok dáva štátne zákazky, funkcie v energetike, na ministerstvách.
Don Ficolione taktiež zmení výraz nebankové inštitúcie a hlavne nepopulárny výraz pyramídová hra za omnoho krajší výraz "Sociálna Sicília".V takto Sociálnej Sicílii použije peniaze na stavbu diaľníc, ktoré sú najdrahšie na svete,pričom robotníkom, technikom a inžinierom, vyplatí len pätinu toho, čo dostávajú v Nemecku, Francúzsku alebo Rakúsku. Ukráteným pracujúcim vždy rýchlo zdôvodní, že ich straty zavinili obyvatelia okolitých ostrovov Korsika, Sardínia, Kréta a hlavne Fantomas z Wall Street, a tak podobne ako v nebankovkách pána Fruniho aj v "sociálnom" štáte Dona Ficolione, väčšina peňazí skončí v jeho vrecku a vreckách jeho verných.Don Ficolione postupne rozširuje svoj vplyv, kontroluje obchody s emisiami,s pozemkami, ponožkami, mýtom a nakoniec celú Sicíliu. Napokon po dosadení svojich verných do vedenia všetkých televízií sa stáva bossom všetkých bossov. Veľký sen, na ktorom pred mnohými rokmi začal pracovať starší brat Fruni, napokon úspešne dokončuje jeho mladší brat - Don Roberto Ficolione.

Jan Ebringer

Jan Ebringer

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zijem v USA.Zaujmy divadlo,film,hudba,politika. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu