Náš jednofarebný prezident

Pán prezident Slovenskej republiky doc. JUDr. Ivan Gašparovič, CSc. nepoverí zostavením vlády víťaza volieb ale víťaza strany. Zaujímavý precedens, ale prerieknutie sa dá ospravedlniť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Vyjadrenie spokojnosti s týmito voľbami však považujem za neospravedlniteľné. Neuveriteľne účelovo zjednodušené. Voľby nie sú len o vhadzovaní hlasovacích lístkov do urien. Čo tak pripomenúť verejnosti, že im predchádzala tá najšpinavšia predvolebná kampaň v našej krátkej samostatnej histórii.

Voľbám dominovali nedoriešené kauzy, nepodložené obvinenia a masívna propaganda. Tak prepotrebná diskusia o programových riešeniach takmer úplne absentovala.

Masívne protesty proti kauze Gorila boli politickou elitou, aj pánom prezidentom, úplne ignorované. Desaťtisíce občanov, ktorí v mínus dvanásť stupňových mrazoch mrzli na námestiach, nestálo našim ústavným činiteľom ani za to, aby o ich požiadavkách diskutovali.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jedna z hlavných požiadaviek demonštrantov bolo presunutie volieb na september. Pretože ľudia potrebovali odpovede na nedoriešené kauzy a obvinenia. Práve preto, aby sa mohli správne rozhodnúť.

V týchto voľbách absentoval zdravý rozum, rozhodli negatívne emócie a neuveriteľne silná a drahá propaganda, ktorá kládla dôraz na základné ľudské potreby. Vyhlasovať za „férovú" hru, ktorá nemá jasne stanovené ani základné pravidlá a v ktorej sa aj tých pár „pravidiel" porušuje, je nekonečne naivné. Nechcem maľovať čerta na stenu, ale je veľmi nepravdepodobné, že z týchto volieb môže vyrásť pre Slovensko niečo dobré.

Skryť Vypnúť reklamu

Prezident tu nie je iba pre voličov strany SMER - SD. Ďalšie tri štvrtiny občanov tiež potrebujú svojho prezidenta. Preto Slovensko potrebuje ako soľ skutočne nezávislého prezidenta. Prezidenta, ktorý sa dokáže pozerať na situáciu na Slovensku s patričným nadhľadom a nie len cez červené okuliare.

Pán prezident osobne a úplne zbytočne zasiahol dva dni pred voľbami do ich priebehu, čím definitívne potvrdil svoju jednofarebnosť. Tváriť sa, že chce odvolávať ministra financií dva dni pred voľbami, vyhlasovať, že už v neho nemá dôveru, nedáva inú logiku ako snahu ovplyvniť voľby. To už fakt nemohlo počkať tie dva dni? To sa nedalo riešiť bez prítomnosti médií?

Skryť Vypnúť reklamu

Nemám z týchto volieb dobrý pocit. Ak niekto v týchto voľbách vyhral, tak to bola predražená manipulatívna propaganda a jej investori. Občan prehral na plnej čiare. Nemal ani len šancu byť objektívne informovaný. Na rozdiel od pána prezidenta, nie som ako občan s týmito voľbami spokojný a nie som spokojný ani s naším prezidentom.

Eduard Šandor

Eduard Šandor

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nie sú veci nemožné, len viac alebo menej pravdepodobné.Na Vaše postrehy a komentáre Vám odpoviem vo večerných hodinách. Zoznam autorových rubrík:  Ivanka pri DunajiAko nakopnúť občana :)Takto to fungovať nesmie !Ako sa to dá lepšie ?

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu