Sláva televíziám. Boli zvyknuté klamať a nevedia si odvyknúť

Spomínate si na zimné sviatky s jednoduchými darčekmi, diétnou kapustnicou, vôňou varených jabĺk a zakázanými Vianocami?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

V mnohých rodinách chýbali muži, ktorí prežívali túto noc s o niečo lepšou večerou ako inokedy. Na Pankráci, v Jáchymove, v Leopoldove. Na niektorých si možno ešte niekto spomenie.

Nechýbali len muži, mnoho žien a mladých ľudí tiež. Žiaľ, viacerí sa už nevrátili. ani v lete, ani na ďalšie Vianoce.

Desať rokov predtým sme si nechali umučiť a vyvraždiť židov, teraz v "ľudovej demokracii" hocikoho, kto sa nám nepozdával a mal nadmerný byt.

Arizovali a vykrádali susedov slovenskí potrimiskári. Tí vždy chudobní sú často nečestní, nerobí im problém udávať za koberec, tobôž za dom po buržujovi, čo im roky dával prácu. Ochotne svedčili proti nemu za misu šošovice.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A po Nežnej bol zrazu idolom všetkých tovar ako v Rakúsku, luxusný byt ako vo Švajčiarsku, namiesto klasickej stoličky pohodlný fotel. Niektorí si potrebovali vyplniť byt knihami, aby sa ukázali pred bývalými fašistami a komunistami, pred tými, čo sa vedeli vždy prispôsobiť.

Niektorí oslavovali, iní ronili slzy, demokracia je taká.

Kde sa nabrali ľudia, ktorí pobláznili čestných, a odrazu chceli byť všetci predsedovia a šéfovia, mladým a starým občas tárali o výhodách, a nikdy okrem svojich príbuzných a priateľov, neskôr akýchsi straníkov nič nepohodili. A veľká väčšina zostala nevzdelaná, zlostná a ničomná.

SkryťVypnúť reklamu

Babky demokratky, kde ste sa vzali? Počaroval vám mocný chlap bez charakteru, vaši muži doma, väčšinou prepití, sa s nejakou láskou nezdržiavali a ešte stále sa cítili byť Jánošíkmi, ale len obdivovali "otca národa", čo nechal uniesť prezidentovho syna a my sme ho nikdy nepotrestali, lebo pravda nám toho veľa nehovorí.

Ten, za ktorého panovania a lásky k podvodníkom a klamárom už aj v bielych golierikoch, zabili Jána a Martinu, čo zomreli za ostatných občanov. Nezomreli nadarmo?

On a ostatní chrapúni si otvárajú ústa na jediného vysoko postaveného človeka, ktorý sa obetuje za Slovensko, a ktorý sa zázrakom stal našou prezidentkou.

SkryťVypnúť reklamu

A prečo televízie, hoci už nemusia, provokujú mnohokrát za deň všetkých, ktorí ešte nevedia, že budú Vianoce. A tie Vianoce budú chudobné, chudobnučké. A detičky nedostanú dostatok hračiek a zjavia sa aj slzičky. Ale mamičky straníckych funkcionárov isto dostanú najdrahšie parfumy a mamičky najvyššieho v inštitúcii, v ktorej rečnil pán Štúr, si akiste pôjdu zalyžovať na Donovaly v kožušinách od ich kráľa kráľov, a možno aj s Kočnerovou kamarátkou Monikou.

A televízni odborníci nakrúcajú nadávačov na chudobu, ale obchádzajú preplnené nákupné vozíky aj s ich majiteľmi, ktorí sa až do Vianoc budú vracať do nákupných centier, aby ani náhodou nechýbal doma šampus a kaviár.

SkryťVypnúť reklamu

"Dobre bude", snažil sa nám vsugerovať ten, ktorý by sa ešte rád vrátil.

Lenže jemu aj tak nikto neveril.

Elena Antalová

Elena Antalová

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  513
  •  | 
  • Páči sa:  1 239x

Autorka mnohých, aj ocenených, rozhlas. hier a dramatizácií, poviedok a pásiem, tiež TV a film. projektov. Kedysi redaktorka kultúry. Bývalá členka Rozhlasovej rady. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

284 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
SkryťZatvoriť reklamu