Ak chceme zostať príčetní, každá zaujímavosť poteší

Je to už dosť dávno, keď v nočnom tv vysielaní uviedli vedeckofantastický film, vlastne to bol len jeden diel seriálu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nad Európou prelietalo lietadlo, ktoré malo a muselo byť pripravené na prípadný stret s nepriateľským lietadlom (zrejme nemeckým). Stalo sa to totiž v čase druhej svetovej vojny.

Na spodku lietadla bola kabína, v ktorej sedel člen posádky, ktorý mal za úlohu ako prvý zbadať nepriateľské lietadlo. Lietadlo bolo poškodené, ale stále bolo schopné letu.Pilot počas kontroly zistil, že lietadlo prišlo o pristávací podvozok, a ak chcel pilot pristáť, musel rátať s tým, že, že rozbije pozorovateľňu a jeho kolega zomrie. Lenže ak tak neurobí, zomrie celá posádka.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Človek v pozorovateľni spraví niečo nezvyčajné: Vytiahne zo svojich zásob čistý blok a ceruzku. Kreslí materské lietadlo aj svoju postavičku v pozorovateľni. Nakoniec dokreslí posledný detail. Vysunutý pristávací podvozok, ktorý má veľké pneumatiky zo šišiek s cukrovou polevou, Kolesá fungujú, a keď sa vyskakujúci členovia posádky pozrú, vidia, že na ranvej vystupuje aj ich priateľ, aby sa k nim pripojil. Veliteľ je šťastný, že nemusel zabiť svojho kolegu pri pristávaní , hoci lietadlo je celkom zničené.

Moje prekvapenie pokračovalo, keď som v rámci čítania knihy Gregga Bradena, autora viacerrých kníh, v ktorých sa zaoberá aj kvantovým svetom, čítala jeho Kódy vedomia a na strane 190 som sa stretla s opisom zhliadnutia rovnakej časti vedeckofantastického filmu (hraného dokumentu).

SkryťVypnúť reklamu

Gregg Braden na strane 26 o napísaní knihy v príhovore píše: "Knihu Kódy vedomia som napísal preto, aby som sa s vami podelil o nádej na nové možnosti vo svete, kde sme často vedení k tomu, aby sme sa cítili bezmocní a beznádejní".

"Pri písaní knihy Božský zdroj mi bolo okamžite jasné, že naša úloha v prijatí zázrakov by sa mohla v celkovom posolstve knihy ľahko stratiť, a že bude treba napísať samostatnú knihu, ktorá by popisovala fungovanie našich presvedčení, a ako s ich pomocou utvárať svoj život".

"Už sme videli, že zakorenená nenávisť a strach môžu zničiť naše telá a náš svet rýchlejšie, ako by sme verili.Možno potrebujeme len trochu zmeniť zmýšľanie o sebe, aby sme pochopili pravdu - že v skutočnosti sami tvoríme to, čo prežívame. Sme umelci, ktorí vyjadrujú svoje najvnútornejšie presvedčenie na kvantové plátno vesmíru".

SkryťVypnúť reklamu

Gregg Braden

E-mail: info@greggbraden.com

Elena Antalová

Elena Antalová

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  495
  •  | 
  • Páči sa:  920x

Autorka mnohých, aj ocenených, rozhlas. hier a dramatizácií, poviedok a pásiem, tiež TV a film. projektov. Kedysi redaktorka kultúry. Bývalá členka Rozhlasovej rady. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu