Takmer milión Slovákov si potrpí na prvoplánový humor Hornej Dolnej. Blahoželáme!

Písmo: A- | A+

Humor je druh emócie, schopnosť človeka vzbudiť pocit pobavenia v inom človeku.

Niekedy v roku 1981 sme v širokej rodinnej zostave sledovali po obede voľaktorú z častí programu Lasicu a Satinského, ktorí v tom čase neboli vo večerných časoch spoločensky vhodní, asi ešte z čias Divadla na Korze. Časť prítomných, pokiaľ sa už nedusila kačkami a zákuskami, sa započúvala a vzápätí sa stručne vyjadrila: "Takýmto kravinám ani Boh nerozumie. Čo to tárajú? Majú nás za blbcov? Strýco z Majcichova, to je humor alebo ten... oný, čo vtipnejší vyhráva...

Asi v roku 2011 čierne na bielom: "Čo sa týka zábavy, terajšia úroveň televízie nestojí za nič. Kedysi, taký Lasica alebo Satinský alebo Filip s Radičom a Piškom, Apropo, Halušky, LIst premiérovi..."

Aj v humore a satire platí, že veľa je povolaných, ale málo vyvolených, na čo svojho času pán Lasica doložil a "najmenej povolených..." Ale vráťme sa k Hornej Dolnej. Tento humor, pri sledovaní ktorého naozaj netreba používať vlastný rozum, urobí síce tomu miliónu radosť, lenže ho nikam osobnostne neposunie. Asi tak, ako posunul veľký Vladimír Slovensko. To "humor" nonsensový vniesli do predreferendového týždňa "anonymní darcovia". Doteraz asi, podľa nich, viacero Slovákov nedešifrovalo termín homosexuál, bisexuál, heterosexuál a najnovšie masturbácia, (dokonca v príručkách pre škôlkarov vo veku 0 až 4 roky, čo je už prisilná káva). Asi poznali iba výrazy z krčmy štvrtej cenovej, akú má aj Horná Dolná. Mimochodom, v Markíze majú kvôli spomínanému seriálu hlavu v smútku. Nerátali s tým, že seriál bude mať taký veľký divácky ohlas, a tak, čo nevidieť, nebudú mať čo vysielať. Majú vraj totiž hotových osem častí. Napokon, je to súkromná televízia a čo vysiela alebo nevysiela, je jej problém. A čo kto pozerá alebo nepozerá, je zasa jeho pánska vôľa!

Skryť Zatvoriť reklamu