Útok za útokom – poďme sa držať za ruky

Znova sa odohrala tragédia a znova počúvame a čítame nič nehovoriace frázy ako, musíme držať spolu, zjednotiť Európu, zmeniť zákony, byť prísnejší atď.Je to však riešenie? Podľa mňa určite nie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Po každom útoku sa objavia nové opatrenia, ktoré na boj proti terorizmu majú veľmi malý vplyv. Jediné čo sa dosiahne je obmedzenie slobody jednotlivcov. Slušných a bezúhonných ľudí. Každé sprísnenie kontrol, zákonov atď. Veď už sa človek prakticky pohybuje po uliciach v sprievode armády. A ako vidieť, teroristi si vždy nájdu spôsob, ako civilizovaný svet destabilizovať.

Je to vojna, Vojna medzi teroristami a nami ostatnými. Teroristov je málo a kvôli nim sú obmedzované slobody väčšiny. Obmedzenia však zlyhávajú a sú nepostačujúce. Tu už nepomôže zmena zákonov, ani zvyšovanie počtu policajtov či zvyšovanie rozpočtu na protiteroristickú ochranu. Vo vojna sa musí bojovať a tvrdo bojovať. Nič iné ako silný vojenský zákrok proti pár tisíckam teroristov nemôže mať účinok. Nie som za vojnu, nie som za krviprelievanie. Som za pokoj a bezpečnosť. Ale spôsob, akým naše politické elity chcú pokoj a bezpečnosť nastoliť zlyhal. Preto je čas sa pozrieť pravde do očí. Treba ich zničiť vojensky. Ale tvrdo a definitívne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Môžete namietať, že mnoho útokom sa tajným službám podarilo zabrániť a ani o tom ľudia nemusia vedieť. To ja nespochybňujem. Ale ako všetci vidíme, stačí jeden útok na západnú civilizáciu a sme tam, kde sme boli pred X rokmi.

Nevyzývam národ na vojnu. Len uvádzam spôsob, ktorým podľa mňa môže byť nastolený pokoj. Aj keď za tu najväčšiu daň a tou je vojna. Nie legislatívna, nie slovná ale tvrdá vojna.

Emil Sútor

Emil Sútor

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Občan za dverami ale s kukatkom smerom dnu Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu