Dedina moja milovaná

Sťahovanie do dediny môže byť celkom dobrý nápad, hlavne ak patríte do skupiny menej zmýšľajúcich, ktorí radšej dochádzajú do práce hodinu než, aby šli pokojne z bytu v meste. Túžba po vlastnom rodinnom domčeku Vám naskytne ilúziu, že ste schopní to zvládnuť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Hneď v prvé dni sa Vám to budú snažiť vyvrátiť rôzne dedinské zápachy v podobe kravína alebo nevyhnutného hnojenia práve v čase Vášho nasťahovania. Vydajte sa na prechádzku a zistíte, že akokoľvek sa snažíte, neviete ísť po chodníku, lebo chodník tam proste nie je. Väčšina dedín je chodníkovo neznalá vďaka premávke limitne približujúcej sa k nule. Uvidíme ako to bude fungovať pri dnešnom trende zvyšujúceho sa počtu áut na cestách. Tomu, kto Vás chce zraziť je jedno kde to urobí. Pre náročnejších chodcov sú vytvorené aspoň akési zárodky chodníkov pravdepodobne zo zbytkov stavieb.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prvé čo by ste si mali zadovážiť je obstarožný bicykel. Zo začiatku Vás môže prekvapiť značne zvýšená premávka dvoch cyklistov. Keď sa bližšie zameriate na jazdcov príde Vám, že aj obyvatelia vyššieho veku sú na dedine značne mobilný. Trendy sa odrážajú aj v obliekaní, napríklad môžete sa Vám naskytnúť pohľad na zhrbené babky s teniskami adidas vytŕčajúcimi spod záster, ako sa idú prebehnúť na cintorín. Zvýšená aktivita sa prejavuje hlavne v umieraní staršej časti obyvateľstva. Neuvedomujúc si ,že v dnešných časoch sa ťažko predávajú aj nové domy, uvoľňujú obydlia novým prisťahovalcom. Takto sa cintorínu nenápadne zväčšuje plocha a polka domov je na predaj.

Skryť Vypnúť reklamu

O tom ,kto zomrel, ako aj o iných podobných novinkách ako-čo sa predáva na námestí, ktoré máme pod oknom nám pravidelne poskytuje správy dedinský rozhlas. Keďže táto technika je zrozumiteľná len, keď stojíte priamo pod ňou, pri akomkoľvek presune nemáte šancu zachytiť viac ako útržkové slová. Rozhlas obyvateľom spríjemňuje deň vysielaním muziky a ako najúspešnejšia stratégia ako sa trafiť do vkusu väčšiny sa ukázala netrafiť sa radšej do žiadneho vkusu a tak, musíte pravidelne zatvárať okná pred ľudovkami s úchylným podtónom.

Deň obyvateľom spríjemňujú aj šupáci takmer bezdomovského charakteru obťažujúci na autobusových zastávkach. Svoje teritórium majú rozdelené na zastávkach na oboch stranách cesty, pričom ho neustále majú pod dohľadom (aj v krčme) a pravidelne dochádza k výmenám hliadkovacích zmien medzi nimi. Zatiaľ sa nevie ,kto ich poveril touto dôležitou prácou hliadkovačov na zastávkach, ale si v tom našli naplnenie, lebo ju s radosťou vykonávajú už aj v noci a niekedy aj v jemnom opojení z práce alebo alkoholu. Ich prítomnosť má v časoch dnešnej krízy výborný šporiaci efekt, lebo svojou prítomnosťou odrádzajú cestujúcich od toľkého míňania peňazí na autobus. Zároveň zoceľujú naše obyvateľstvo pre prípady vypuknutia vojny. Vďaka svojej profesionálne zodratej existencii sú ľudia donútení prekonať sami seba a stáť aj v hustom daždi, či silnom slnku len, aby neboli blízko tej smradľavej tlupy

Skryť Vypnúť reklamu

.

V dedine môžete robiť, čo si zmyslíte, len na to musíte ísť do mesta. V prípade, že sa neuspokojíte s „Bistrom pod agátom“, kde po otvorení dverí pravidelne vypadne lotéria ožranov, máte k dispozícii zjavne mafiánsku pizzeriu, kde som ešte nedošla na spôsob platby, keďže sú tam neustále pristavené tmavé limuzíny. Taktiež sa môžete vybrať do lužnianskeho supermarketu, ktorý je do obeda vypredaný. Náhodne sa choďte prejsť a možno narazíte na oblasť s gramaticky chybnými nadávkami na stĺpoch. Stačí jeden pohľad do ulice a vidíte všetkých obyvateľov ako na dlani, lebo tu sa prezentuje ako zmysel existencie stáť na ulici a nadávať. V prípade, že zbadáte niektorých vyzlečených do pol pása boxovať do stĺpu, tak aj na ich radu: „Choďte preč, tu bude veľká bitka“ by ste mali odniesť všetky stĺpy, čo máte so sebou, lebo Vám ich všetky zarazia bitkou do zeme.

Skryť Vypnúť reklamu

Ja tu už žijem niekoľko rokov a bez ohľadu na akúkoľvek ujmu som sa dostatočne oboznámila so systémom v dedine a preto na záver by ste mali tak ako ja vedieť, že takisto ako stĺpy tak aj železné ploty by ste mali mať dobre zabetónované v zemi, lebo sa v okolí nachádza až príliš veľa kováčstiev s heslom- Pracujeme na Vašich plotoch.

Erika Farkašová

Erika Farkašová

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

som študent FM UKak mate podobne úvahy ako ja, alebo sa chcete podelit o svoj nazor ,tak mi kludne napiste na mail Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu