Nechoď na tú zastávku, kde študenti zomreli

Môže sa to znova hocikedy stať

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Z našej obce aj viac študentov študuje na vysokých školách v Bratislave. Vždy cestujú na internát v nedeľu večer. Tú inkriminovanú autobusovú zastávku v Bratislave dobre poznajú. Denne stoja na zastávkach v rôznych denných časoch, ale každú nedeľu večer stoja presne na tej autobusovej zastávke, kde sa stala hrozná nehoda, krvavá dráma.

V televízii povedali, aby slabšie osobnosti sa nepozerali, že osobné auto vybehlo na chodník, vrazilo medzi ľudí na zastávke a zabíjalo. Zomreli štyria mladí študenti na mieste, ďalší zomrel onedlho a do nemocnice z tej zastávky ešte odviezli záchranári do dvadsať zranených ľudí. Aké zranenia majú neviem. Ale jeden študent povedal, že keď odtiaľ chcel uniknúť, zakopol o odtrhnutú končatinu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jedno auto spravilo veľkú paseku. Pripomína to teroristické auto, ktoré vo Francúzsku vbehlo do nič netušiaceho davu na ulici v meste Nice a zabíjalo.

Od pondelka u nás v obci ak sa ľudia stretnú o inom ani nehovoria, iba zhrození rozprávajú, že aj ich potomok tam mohol stáť. Vyjadrujem úprimnú sústrasť k úmrtiu mladých ľudí. Je mi ľúto za každým životom, ktorý nemohol pokračovať, ešte viac za takým človekom, ktorý bol študentom a mal pred sebou život a veľké nádeje, ktoré vkladali do neho rodičia.

Naš známy mi povedal, že mohol tam stáť náš chlapec, aj on cestuje do Bratislavy vždy v nedeľu večer. Z vlaku vystúpi skupina študentov a ďalej cestujú na internát autobusom. Prestupujú presne na tej zastávke, stoja tam s ostatnými študentmi, čakajú vo veľkej skupine. Máme obrovské šťastie, že náš syn nebol tam práve v tú osudnú chvíľu.

SkryťVypnúť reklamu

Iná pani hovorí, že aj jej dve dievčatá vždy chodia presne v nedeľu večer. Mráz ňou prechádza, keď si uvedomí, že obidve mohli byť mŕtve. Iba náhodou v ten večer sa rozhodli necestovať v nedeľu, ale v pondelok na svitaní. Preto tam nestáli.

Čo k tomu dodať?

Tá pani hovorí, že ona ani spávať nemôže, lebo také niečo sa môže stať znova a hocikedy. Dievčatám hovorí, aby sa na tú zastávku nepostavili, tam sa umiera. Presne na tom mieste. Alebo veď aj na inej zastávke sa to mohlo stať. Všade stoja ľudia, ktorí ani netušia, že sa k nim blíži opitý vodič a nesie smrť.

U nás je takýto trestný čin trestaný mierne, vodiči sa neboja. Spomeňte si a porovnajte, za marihuanu dali skoro toľko, ako za smrť pod kolesami.

SkryťVypnúť reklamu

Veď ten opitý pán si mohol zavolať taxík, nestojí to toľko, aby si to nemohol dovoliť, vraj je veľké zviera. Alebo dovolil si sadnúť za volant práve preto.

Eva Gallova

Eva Gallova

Bloger 
  • Počet článkov:  423
  •  | 
  • Páči sa:  500x

Píšem o živote a plnokrvných ľuďoch. Postavy skladám z uveriteľných čriepkov, aby vyzerali ako živé. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu