Dovolenka na Slovensku

Každý tretí deň počúvame z „najobjektívnejších správ na Slovensku“ ako sú naši hotelieri nespokojní s návštevnosťou a ako každým rokom ubúdajú zahraniční turisti (ktorí ich výrazným podielom svojich útrat držia nad vodou). Štatistika je štatistika.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (31)

Ľudia, otvorme oči. Ak mi na recepcii v trojhviezdičkovom hoteli na Slovensku nikto nevie po anglicky vysvetliť cestu na železničnú stanicu, ak mi až na mieste recepčná s úsmevom oznámi, že došlo k malej chybičke a vami rezervovaný apartmán je (bohužiaľ) obsadený a ponúkne vám „krásnu“ izbu s výhľadom na ďalší hotel alebo ak pri raňajkách dostanem špinavú vidličku, čudujeme sa? Realitou sú nefungujúce internetové stránky alebo neochota majiteľov, ktorí nie sú schopní poslať potenciálnemu zákazníkovi odpoveď ani po troch zaslaných e-mailoch s prosbou o informácie. Neustále sa sťažujeme, ale nedokážeme si nastaviť zrkadlo. Naše pomyselné vyrovnávanie životnej úrovne s inými krajinami Európskej únie nespočíva len v dvíhaní cien. Áno, predstavme si, ono je to i o kvalite služieb!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Myslím si, že ešte dlho potrvá, kým sa dostaneme len na štandard, na ktorí sú zvyknutí, a ktorí od nás očakávajú „západní“ turisti, ktorých tak veľmi potrebujeme, aby náš cestovný ruch konečne vykazoval aký-taký zisk. A tak sa dovolenka na Slovensku (s dobrým úmyslom stráviť pekné chvíle doma a, úprimne, podporiť „našincov“) pre mnohých stáva finančne nerealizovateľná a vyhráva cenovo dostupnejšia a kvalitou ponúkaných služieb výhodnejšia dovolenka v zahraničí. Nie je to škoda? Naše Slovensko je krásne, máme čo ukázať, prečo sa teda neprezentujeme a nereprezentujeme aj inak ako politickými megaškandálmi?

Eva Šimonidesová

Eva Šimonidesová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Eva Šimonidesová, teší ma! Rada čítam, milujem operu a divadlo a vždy sa teším na stretnutie s mojimi priateľmi, obzvlášť s babami z nášho štvorlístku ;), ktoré si nesmierne vážim. Bez nich by som nebola tým, kým som. Mám úžasných súrodencov, s ktorými je vždy zábava. A veľmi ľúbim svojho Libora :). Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu