Tá vec s tými dnešnými voľbami...

Rukoväť pre internetmi a fejsbukmi nasiaknutých voličov. Trocha iná agitka, prečo a ako sa zúčastniť prvého kola prezidentských volieb.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

1. Máš právo, nie povinnosť voliť. A práva sa čo? ... využívajú... Povinnosti sa čo? ...obchádzajú... Využi svoje právo.  
2. To, že si na fejsbúkoch lajkoval profilofku kandidáta, ešte neznamená že si volil!
3. Má sa za to, že zodvihneš svoj zadok zo stoličky, obuješ si crocsä s kožušinkou alebo uggy s flitrami a navštíviš volebnú miestnosť. Hint: obvykle sa nachádza n a základnej škole, taká budova, kde ťa učili písať rukou, kým ešte neboli tablety.
4. Keď si sa už pridal do skupín, že koho nebudeš voliť, patrilo by sa, aby si si vybral koho chceš voliť. Môžeš sa rozhodúť podľa sympatií novinárov, spoľahnúť na odporúčanie prastrýca (kerý už hodzinu pred otvorením volebných miestností v šenku otočil 4 päťdesiatdvojky), nasledovať jak správna ofca volebné prieskumy, alebo ... wait for it ... použiť vlastný úsudok.
5. Zeber šebe občiansky preukaz. Vládnuci establišment, ilumináti a vesmírni veľjašteri sú radi, keď vedia s kým majú tú česť.
6. Voľby sú tajné. Ale možno teta predsedníčka volebnej komisie ti dovolí instagramovať fotku z miestnosti v sépiovom filtry. "Jáj a moja, CicaAuparková, móóžeš urobiť aj duckface selfie za zástenou s volebným lístkom."
7. Na hlasovací lístok sa nekliká ani neťapká naslineným prstom! Potrebuješ pero. To je stylusu podobná vec, len z toho v malých dávkach vyteká atrament. Pohybom ruky vyznačíš na lístku svojho kandidáta. "Néé chlapec, nemal by si na to pridávať sticker smajlíka." Dokument nemusíš uzamykať do pédeefka.     8. Lístok vložíš do obálky, ktorú zalepíš. Už ju nemusíš oblizovať, hlavne néé tú hranu, bo sa porežeš. A jak si potom budeš vychutnávať doppio latte crema machiatto s karemelovou príchuťou v urban lounge book veggie store café?
9. Obálku hipstersky vhodíš do urny. Vykonávaš pohyby, ako by si recykloval papier a zachraňoval planétu a veľryby zároveň.
10. Keď máš nutkanie, móžeš zahlásiť "Som ódvolil!" "Chapeš."

Ak dodržíš vyššie uvedený postup, získavaš morálne právo mindžovať na tviteroch a v diskusii smeeská na výsledky.

Vrecia zemiakov NA HRAD! Ale hrad nemáme. Tak DO PALÁCA!   pf

Peter Fašung

Peter Fašung

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Tridsaťtriročný, optimistický, v širokých súvislostiach rozmýšlajúci, v oblasti rozvoja ľudských zdrojov pôsobiaci, ekonómiu slobody ako hobby majúci ... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu