Vitajte v novom svete, vo svete očkovaných a neočkovaných

„Svet sa zmenil. Cítim to vo vode. Cítim to v zemi. Cítim to vo vzduchu. Mnohé z toho, čo kedysi bolo, je stratené. Alebo už nežije nikto, kto by si na to pamätal„ Úvod do jednej z najúchvatnejších kníh všetkých čias...

Vitajte v novom svete, vo svete očkovaných a neočkovaných
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

29.03.2021

Dobrovoľne, aj keď s obavami, som sa rozhodla, že sa dám zaočkovať proti vírusu, ktorý gniavi svet už skoro 2 roky. Voľba kompetentných padla na Astra-Zenecu. Podpísala som, čo trebalo podpísať, dostala som svoju dávku a hybaj domov za snom, že po očkovaní budem slobodná ako vtáčik a všetky moje strachy pominú. Pominuli? A vtedy som prišla na to, že naozaj je mojou slabou stránkou naivita. Bola som totiž oklamaná.


16.04.2021

Ležím v nemocničnej izbe. Mám v sebe napichané aj nemožné. Ako sa cítim? Nič necítim. Je to dobré? Neviem. Jediné na čo sa sústredím je, že odtiaľto musím vypadnúť, veď mám doma 3 ročného syna. Oblbováky prestávajú fungovať. Všetko by bolo fajn, len keby ma tak príšerne nebolela hlava. A tie závrate…..

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

,,Prosím Vás, čo mi je?“ pýtam sa službukonajúceho lekára. Zjavne mi nerozumie. Ako inak, je z Ukrajiny. ,,Dobre, dobre,“ opakuje si popod fúzy. Zajtra príde primárka. Dozviem sa.

A začal sa kolobeh. Neurológia, oftalmológia, ORL, gastroenterológia, imunológ, zase neurológ. Ja, čo som chodila k doktorovi iba na preventívne prehliadky. Neurológ zistil, že mám 2 stavce vybočené o 2 mm. Je to veľa? Je to málo? Môže to spôsobovať bolesti hlavy a závrate? Nikto nevie, je to subjektívne. Jeden doktor tvrdí že áno, druhý že nie. A to som si myslela, že je medicína exaktná veda. Potom sa mi začal kaziť zrak. Vidím bodky. Teraz ich je už viac, snáď 30. Vraj sa to stáva, vraj je to bežné u starých ľudí. Starých ľudí. Ja mám 32. Je to v poriadku. Ak stratím zrak alebo začnem vidieť závoj, mám prísť. Gastroenterológ tvrdí, že chronické hnačky mám zo stresu. Mám vôbec stres? Nemala som. Ale keď musíte absolvovať milión vyšetrení, stres sa dostaví. Ok, verím mu. Predpisuje mi nejaké lieky, beriem ich, stav sa nezlepšuje. Idem na ďalšie vyšetrenie. Zistia mi bakteriálne prerastanie v čreve. Fasa, som na antibiotikách. A hlava? Bolesti hlavy po pol roku prestávajú, sú mierne až sa úplne vytrácajú. Závrate tiež. Strieda ich občasná migréna. No nie som v poriadku. Cítim to. Rehabilitujem, začínam opäť cvičiť. Nevzdávam sa. Objavuje sa pískanie v ušiach. Obvodná lekárka mi predpisuje Neurol. Strácam hlavu? Som blázon? Mám to predsa na ukľudnenie, lebo mám stres. A mám vlastne do frasa ten stres? Stačilo! A diagnóza? Vedľajšie účinky z vakcíny. ,, Nič Vám neostáva pani Szabó len sa stým zmieriť. Či to prejde o pol roka, o rok? Neviem“ vysvetľuje mi s kľudom lekárka. A ja? Pol roka mlčím. A prečo? Ja sama som si vybrala cestu za slobodou a ja sama za ňu nesiem zodpovednosť. Neprispievam do žiadnej diskusie, nie som antiwaxer, nenabádam ľudí neočkovať sa. Mne to proste nevyšlo. Stáva sa to. Verím tomu, že vakcína vo väčšine prípadov zachraňuje. Aspoň štatistiky tak vravia. Možno by ma Covid zložil úplne. Alebo nie….Už sa to nedozviem, som predsa zaočkovaná. Vybrala som si nálepku, vybrala som si kategóriu. Do ktorého radu sa mám postaviť? Tam kde dávajú šarlátové písmeno? Alebo tam kde sa musím testovať?

Skryť Vypnúť reklamu

Bola som ticho. Už nebudem.

Mám úžasného otca. Vychoval nás s bratom po maminej smrti sám a naučil nás základným princípom demokracie- alebo kapitalizmu, ako on tvrdí. Jedným z nich je, že za každé naše rozhodnutie berieme zodpovednosť my sami. Tak ako som sa sama dala voviesť do omylu, tak aj sama znášam svoje fantastické stavy z vakcíny. Čitateľ, konzument, by povedal, že cieľom môjho článku je podporiť antiwax society, a otvoriť oči oucám. Tak sa tomu v dnešnom virtuálnom svete nadáva. A ja ťa prosím, čitateľ-konzument, aby si teraz čítal pozorne. Mýliš sa, tak ako som sa aj ja mýlila. Vakcína, nie je sloboda. Sloboda, je zodpovednosť za naše činy. A presne toto nám chcú zobrať. Slobodu zodpovedať sa za naše rozhodnutia. Chcú nám dať nálepku. Ty očkovaný, ty sa postav doľava. Ty neočkovaný, ty sa postav doprava. S úžasom sledujem ako sa naša spoločnosť mení. Najprv sa báli všetci Covidu. Teraz sa boja neočkovaní, očkovaných a naopak. Hm. Smutné.

Skryť Vypnúť reklamu

Politika, peniaze, aspoň keby tam bol sex…

,,Neočkovaný, by nemali mať právo na zdravotnú starostlivosť v súvislosti s Covidom, lebo sú neočkovaný,“ píše Klára v nejakej diskusii. Tipujem, že Klára je zaočkovaná. A tipujem, že si Klára myslí, že aj keď je zaočkovaná, pri infikovaní bude mať žiadny alebo ľahký priebeh. Ale Kláru už nezaujíma, že v nemocniciach lekári nestíhajú pretože ich je žalostne málo. Že naše nemocnice vyzerajú ako keby v nich vybuchla atómová bomba, lebo sa roky tuneluje a kradne. Klára, ryba smrdí od hlavy a ver mi, že tá hlava bude ošetrovaná v nemocnici v Rakúsku.

Samozrejme na internete koluje mnoho podobných komentárov. Nenávisť, agresia, apatia a žiaľ aj beznádej. A to je jedno či na neočkovaných alebo očkovaných. A tam hore sa niekto teší, mydlí si ruky, lebo môže naďalej kradnúť, drancovať a poťahovať nitky kde je treba.

Skryť Vypnúť reklamu

Och bože ako ja neznášam politiku. Avšak ako inak, tam kde sú peniaze, tam sú politici. Veď predsa oni vedia čo je pre nás najlepšie. A politik? Politik je človek všestranný. Politik je doktor, je to podnikateľ, virológ, náboženský fanatik, moderátor, zabávač. V podstate my potrebujeme iba politikov. V najťažších chvíľach IBA ICH. Nepotrebujeme rodinu, priateľov, lásku, Boha alebo ako neveriaci hovoria, veriť v samých seba. Potrebujeme vedieť, kto je a kto nie je očkovaný. Kto má Covid Pass, kto prekonal Covid, alebo kto je testovaný. A podľa toho konať. Podľa toho sa stretávať, podľa toho vojsť do reštaurácie, wellnessu a o chvíľku sa aj milovať.

A vy politici, vy ste všetci rovnakí. V podstate tomu rozumiem. Bojíte sa. Lebo len národ úplný, vie buchnúť zlu po prstoch. Preto sa nečudujem, že táto polarizácia spoločnosti Vám vyhovuje. Vy svine, čo podporujete zbroj medzi rodinami. Vy špiny, čo neváhate našepkávať sladkými jedovatými rečami. A to len preto aby ste si naplnili kapsy. My, Slováci, my sa tu ideme medzi sebou zožrať, kto je a kto nie je zaočkovaný. A nám tu pekne, po tichu zaväzujú naše krídla. A až keď nám opadne posledné pierko, potom budeme volať po porozumení. Snáď.

Nechajte nás. Nechajte nás rozhodnúť a brať zodpovednosť za naše činy. Nechajte nás žiť slobodne. Nenúťte nás.

V prvom rade, vy môžete za to, že sa ľudia boja. Vy vzbudzujete nedôveru. Za Vás sa ľudia hádajú a za Vás sa nenávidia. Národ je v poriadku, lebo verím, že v každom z nás bije srdce za dobré úmysly. Národ je v poriadku…. Ale vy nie.


Žofia ,,žabka Ferenczová

Žofia ,,žabka Ferenczová

Bloger 
  • Počet článkov:  48
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Som obyčajný človek s neobyčajnou povahou. Keď milujem tak milujem na plno, keď nenávidím neviem odpustiť a priateľstvo považujem za najkrajší cit vytvorený Bohom...Sama sa zmietam v pochybnostiach, hľadám podstatu bytia a keď nájdem zmysel života môžem tvrdiť, že som dokonale šťastná.... Zoznam autorových rubrík:  žabacinapoviedkyz kuloárov našej školy....phoesyBoooKSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu