reklama

Istoty pretrvali, nekvalita socík nie.

Robotníci si stále myslia, že už boli istoty. Dnes mi to zopakovali, aby si verili.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pristavujem sa pri oprave potrubia, ktoré s Istotou opravujú už veľmi dlho. Čudujem sa že nové kovové potrubie prasklo. Oni že nové nie je ako staré, ktoré bolo silnejšie, hrubšia oceľ. Ja že hádam preto, že vtedy hrozila aj smrť za rýchle obvinenie zo „sabotáže“. Pre Istotu navrhovali "nevýrobní" konštruktéri za mizerný plat hrubé konštrukcie, nech to stojí čo to stojí veď to nie je z nášho vrecka, ale máme Istotu, že sa vrátime domov k žene a deťom.

Ja dodávam, nemuseli toľko premýšľať slobodne o svojom živote, nemuseli byť všetci riaditelia, ekonómovia. Veď až tam bola určitá zodpovednosť, to viem Iste.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dnes sa oplatí učiť byť špecialistom, cudzie jazyky, cestovať aj ďalej za prácou ak je lepšie platená a jednoduchšie sa sťahuje aj celá rodina. A zas má remeslo zlaté dno, začínajú si ľudia uvedomovať že o dobrého remeselníka je núdza. Fachman istotne sa udomácnilo slovíčko z nemčiny.

Ale navyše, ak si to chceš všetko zachovať, musíš od rána bojovať aj o demokraciu pre Istotu. Zas sa chce niekto zmocniť života ľudí  a veliť na „buzerplaci“. Vynárajú sa ako chrústy z podzemia, čo je pravidelná prírodná Istota. Príkladom z Francúzska strašia, ako je tam zle sociálne. Pri dôchodkovej reforme sme tu u nás také problémy nemali. Kaník je však už doživotne Isto neobľúbený, prepáč Ľudo! Akoby sa opakoval scenár mierových pochodov, stále tí istí ľudia, často bez fachu a chuti sa učiť robiť veci s radosťou.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Navyše sú posilnení burácaním blízkej vojny, ktorá sa môže preliať aj na naše územie. Cítia istú príležitosť bezmyšlienkovite sa vyvŕšiť na svojich susedoch, ukojiť svoju závisť a pomstiť sa za svoj spackaný život. Veď príklad hodný z Ruska, že aj za vraždu a dokonca masovú dostávajú ľudia odmenu v podobe slobody ďalej vraždiť, ako je tu dnes nová Istá správa o zvýšenom počte vrážd v Rusku. Nalejme si Pravdy....Istoty sú tu aj dnes isté a stále, len sa musí viac rozmýšľať!

 

Miroslav Ferkl

Miroslav Ferkl

Bloger 
  • Počet článkov:  245
  •  | 
  • Páči sa:  662x

Nie je to predsavzatie, je to pokušenie a žiadosti mojich priateľov, aby som konečne začal písať, skúsme! Zaoberám sa nehnuteľnosťami, oceňujem, riešim stavebné problémy, poruchy, dozorujem stavby, sprostredkúvam predaj, nákup, prenájom, poradím-poslúžim-kým doslúžim! Ešte slúžim, článok o dôchodku dosiahol rekordnú čítavosť. Ak by nám za tieto blogy platili, možno by ten dôchodok, bol aj znesiteľnejší.Ospravedlňujem sa za chyby v textoch, ak sa vyskytnú a ja som ich doteraz neopravil. Redakcia je vážna a časovo náročná práca. Ak nenapíšeme svoj názor, neexistujeme. To je pocit, ktorý ma napadol, keď som si prečítal posledný rozhovor pre slovenské média s Fedorom Gálom v "N"ku. Mal by byť v učebniciach. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu