Robert Fico: „Kuciak je mŕtvy, pani Balogová“

Denník SME je schopný všetkého. Nemá žiadne limity, ani právne ani morálne. Bez akýchkoľvek dôkazov obviňoval moju vládu zo zorganizovania vraždy novinára a jeho priateľky prostredníctvom talianskej mafie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (82)

Bez zaváhania a dôkazov tlačil obraz predsedu vlády spojeného s mafiou, informoval o vymyslených telefonátoch, bez dôkazov ma jeho šéfredaktorka označila za ústrednú postavu slovenskej mafie.

Redakcia denníka SME by si mala osvojiť slávny výrok bývalého maďarského premiéra F. Gyurcsányho zo septembra 2006: „Nemáme na výber, pretože sme to poj...li. Nie trochu, ale veľmi. Evidentne sme klamali celý minulý rok...“ 

Denník SME oklamal všetkých ľudí, ktorí prišli v dobrej viere protestovať na námestia proti novinárov vraždiacej vláde. Nikdy žiadne prepojenie vlády na vraždu neexistovalo a denník SME to dobre od samého začiatku vedel. Tomuto nenávisťou zvrhlému denníku nikdy o pravdu nešlo. Rozhodol sa len a len nahradiť nefunkčnú opozíciu a pracovať ako opozičná politická strana. Samozrejme bez zodpovednosti, bez konfrontácie s ľuďmi, len z ticha redakčných kancelárií. Denník SME chce zostavovať nové vlády a likvidovať politikov podľa vlastnej úvahy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Toto všetko o denníku SME už vieme. Málo ale hovoríme, kto je jedným z vlastníkov denníka. Že je to hviezda údajného spisu Gorila finančná skupina Penta, ktorá v podstate dáva novinárom denníka SME polovicu platu. Po tom, čo dnes vychádza na povrch, kto s kým, ako a o čom komunikoval, by mal denník SME zaliezť do myšacej diery a čakať, kým to všetko nejako vyhnije.

Denník SME sa ale drží zásady, že najlepšou obranou je útok. Toho dôkazom je aj smutný pokus denníka SME z dnešného dňa (štvrtok 28. marca 2019) chytať hada cudzími rukami a dať priestor „objektívnym“ komentátorom. Celostránková zlátanina Michala Havrana pod emotívnym názvom „Kuciak je mŕtvy, pán Fico“ potvrdzuje, aká je realita bratislavskej kaviarne a bratislavských povaľačov. Mimo akýchkoľvek argumentov sa púšťa do analýzy mojej osobnosti, hovorí o strate kontaktu s realitou, hovorí o potrebe úcty k médiám. A to len a len preto, lebo denníku SME tečie riadne do topánok. Spájať moje meno za každú cenu s vraždou novinára je čisté zúfalstvo, ktoré nemienim rešpektovať. Tak ako nemienim rešpektovať médiá len preto, že sú. Podstatná časť slovenských médií si žiadny rešpekt nezaslúži. Nebudeme voči ním používať podrazy a klamstvá. Ale pokiaľ nezačnú robiť to, čo majú, budeme využívať každú príležitosť, aby sme ich označovali za mediálnu mafiu porušujúcu zákony na dennej báze. A primerane nakladať s právnymi prostriedkami. Stačilo bezdôvodného opľúvania a poškodzovania nevinných ľudí.

SkryťVypnúť reklamu

Napriek tomu, že sme stále ťahaní za nohu, že denne odrážame mediálnu nenávisť (veď si pozrite tlačové konferencie), chceme aj konať. Najlepšou odpoveďou je napríklad dnes schválený ústavný zákon o maximálnom veku pri odchode do dôchodku. Kým nás denník SME neustále dehonestuje, uráža a posiela do politického dôchodku, my získavame ústavnú väčšinu na užitočné zákony.

Keď už tak denník SME moralizuje, nech sa pozrie, ako má vyzerať oprava nepravdivých údajov podľa Tlačového zákona. Len si spomeňme na sobotu, prvé kolo prezidentských volieb, kedy slávny denník SME na titulnej strane uverejnil hlasovací lístok, na ktorom úmyselne dal niektorým kandidátom nesprávne číslo. Svojmu vyvolenému samozrejme správne. Ak denník SME tvrdí, že to bola chyba, podľa Tlačového zákona mal rovnakým typom písma a na rovnakom mieste (teda na titulnej strane) uverejniť opravu a ospravedlnenie kandidátom. Stalo sa tak? Samozrejme, že Tlačový zákon pre denník SME neplatí, lebo oni a ony sú morálne autority, ktoré môžu v mene dobra zákony totálne ignorovať.

SkryťVypnúť reklamu

 Denník SME mi cez svojho dobre plateného komentátora a cez komentár, ktorý samozrejme musel vyjsť počas volebného moratória pred sobotňajšími prezidentskými voľbami, oznamuje, že Kuciak je mŕtvy. Prečo to oznamuje mne? Prečo to neoznamuje Kiskovi, Sulíkovi, Haščákovi, Remišovej, Matovičovi alebo Bugárovi? Dôvod je jasný. Ja sa nedomáham, aby to oznamoval iným politikom, alebo podnikateľom. Najvhodnejšie by bolo, keby pán Havran svoje dielko označil názvom „Kuciak je mŕtvy, pani Balogová.“ To by bolo absolútne najvýstižnejšie vzhľadom na morálny rozklad, v ktorom sa dnes denník SME nachádza.

Robert Fico

Robert Fico

Bloger 
Politik
  • Počet článkov:  44
  •  | 
  • Páči sa:  111x

Robert Fico, politik, predseda strany SMER - SD Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

59 článkov
SkryťZatvoriť reklamu