reklama

Pomáhanie nie je jadrová fyzika. Stačí sa len poobzerať a mať vôľu zapojiť sa.

My už šiesty rok plníme náš záväzok pomáhať tým, ktorí v určitej fáze svojho života potrebujú podporu.

Pomáhanie nie je jadrová fyzika. Stačí sa len poobzerať a mať vôľu zapojiť sa.
FM Logistic pomáha aj deťom v Seredi (Zdroj: FM Logistic)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Skupina FM, ktorá sa mnoho rokov zapája do solidárnych akcií, vytvorila svoju vlastnú korporátnu nadáciu FM Foundation v roku 2017 pri príležitosti jej 50. výročia. Odvtedy spoločne s našimi zamestnancami spoluvytvárame projekty sociálnych inovácií. Ukazuje sa, že logistické odvetvie je jednoznačne vhodné na integráciu. Za týchto šesť rokov sme podporili

67 projektov v dvanástich krajinách a celkovo sme zapojili až 13 167 príjemcov. Konkrétne za posledný rok bolo príjemcov 3 402, žijú v desiatich krajinách od nášho materského Francúzska cez Rumunsko, Poľsko, Slovensko až po ďalekú Indiu, Brazíliu čo Vietnam. Dobrovoľníckym aktivitám venovali za posledný rok naši zamestnanci dohromady 548 dní a podporeným projektom sme vyčlenili 240 000 eur.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Integrácia a podpora zručností detí

Pri našich projektoch sa zameriavame na dve kľúčové oblasti. Prvou je integrácia prostredníctvom iniciatív zameraných na ľudí, ktorí majú problémy alebo ktorí sú v spoločnosti marginalizovaní. Cieľom je, aby sa mohli plnohodnotne zapojiť do spoločenského života. Druhou oblasťou je detstvo, kde realizujeme akcie v prospech sociálne znevýhodnených detí alebo detí, ktoré sa ocitli ohrozené vylúčením zo spoločnosti. Snažíme sa zlepšovať ich životné podmienky a ich možnosti rozvoja a integrácie. Robíme tak prostredníctvom pravidelných aktivít a vytvárania väzieb cez spoločné aktivity ako je šport, varenie, pomoc pri domácich úlohách alebo remeselné práce. Organizácie ktoré podporujeme, zhodne zdôrazňujú dôležitosť týchto aktivít, ktoré ponúkajú deťom osobitné miesto na stretávanie sa a rozhovory, ďaleko od tradičných štruktúr, ako sú ich vychovávatelia alebo učitelia.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Máme svoje stabilné aktivity, ktoré sa z roka na rok obnovujú, no v tomto roku sme odštartovali aj päť nových projektov v rôznych krajinách skupiny FM. Obzvlášť hrdí sme na naše aktivity v rámci nášho programu podpory zručností. Sú dôkazom všetkých našich interných odborných znalostí. Investície vynaložené našimi zamestnancami, ktoré nami podporované organizácie tak veľmi oceňujú, pokrývajú širokú škálu oblastí, ako sú napríklad odborné znalosti v oblasti logistiky, ľudských zdrojov, komunikácie a kontroly riadenia.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Podpora detského domova v Seredi

Detský domov v Seredi sa nachádza v blízkosti našej logistickej platformy. Budovy boli zariadené v roku 2003 ako rezidencia, ktorá umožňuje deťom v starostlivosti rozvíjať sa v rodinnej štruktúre. Detský domov prijíma deti, ktoré môžu trpieť rôznymi traumami, vrátane emocionálnej krehkosti. Naším cieľom je podporovať tieto deti v ich budúcej samostatnosti. Pravidelný kontakt so zamestnancami FM Slovakia im umožňuje nadviazať aj iné kontakty, ako tie s ľuďmi, ktorých spoznali v rámci detského domova - svojich vychovávateľov alebo učiteľov. Tieto stretnutia umožňujú deťom a mladým ľuďom pripraviť sa na odchod z detského domova, pričom môžu využiť svoje silné stránky a talenty. Organizujeme pre ne workshopy, ktoré sú interaktívne a praktické, s dôrazom na skúsenosti: písanie životopisu, pracovný pohovor, hranie rolí, objavovanie logistických profesií, príležitosti na stáže, pozvánky na firemné podujatia, príležitosti objavovať ďalšie aspekty života mimo spoločnosti. Spoločne sme deťom venovali už 96 hodín podpory ich zručností.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
SkryťVypnúť reklamu
reklama

Pomoc susedom

Od marca 2022 sme s podporou našich zamestnancov i zákazníkov zorganizovali aj viacero zbierok na pomoc Ukrajine. Nadácia FM Foundation podporuje iniciatívy na prepravu vyzbieraného tovaru, ponúka ubytovanie v blízkosti našich platforiem s udržateľným zamestnaním a snaží sa zlepšovať každodenný život rodín v strednej Európe, v blízkosti hraníc Ukrajiny (Poľsko, Rumunsko a Slovensko), ako aj vo Francúzsku a Španielsku.

Toto je len zlomok toho, čo v nadácii FM Foundation robíme. Komplexnú správu si môžete pozrieť na našej stránke.

FM Logistic

FM Logistic

Prémiový bloger
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Spoločnosť FM Logistic je nezávislou rodinnou spoločnosťou, ktorá poskytuje riešenia dodávateľského reťazca pre omnichannel v spotrebiteľskom, maloobchodnom, kozmetickom, priemyselnom a zdravotníckom sektore. Jej služby zahŕňajú skladovanie, e-commerce a kompletizáciu maloobchodných objednávok, co-packing, vnútroštátnu a medzinárodnú dopravu a služby riadiacej veže. Pôsobí vo viac ako 14 krajinách v Európe, Ázii a Latinskej Amerike. Na Slovensku od roku 1999 prevádzkuje platformu v Seredi, ktorá na ploche viac ako 55 000 m2 poskytuje klientom viac ako 88 000 efektívne využitých paletových pozícií. Riaditeľom slovenskej pobočky je Julien Lalande. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

reklama

Prémioví blogeri

reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu