Prečo my - študenti, nevyužívame svoj potenciál?

Bolo by lepšie, keby som odpoveď na túto otázku nechala až na neskôr, teda na koniec článku, aby to znelo ako pointa, no ja to zo seba jednoducho musím dostať! :-)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

 

Pravdepodobne preto, lebo sme neskutočne leniví. A to je veľmi veľká škoda. Nie však pre tých profesorov, ktorí sa tak všemožne snažia, aby z nás niečo bolo, ale predovšetkým pre nás. Neviem, či prístup študentov k bežným povinnostiam aký vidím všade naokolo, je teda len na našej škole, skrátka, že mentalita žiakov Obchodnej akadémie (to je škola, ktorú navštevujem a v ktorej ma tak se... ehm, irituje postoj všetkých k učeniu) je takáto, alebo to všetko ide s dobou. Radšej sa ubezpečujem, že to robí tá doba, v ktorej žijeme, no ak áno, v tom prípade je to ešte horšie. Lebo potom to je problém celosvetový (možno) a neviem, či by sa s tým dalo niečo urobiť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Áno, sú svetlé výnimky, ktoré chcú v živote niečo dosiahnuť a len malá motivácia im stačí na to, aby splnili svoje, aj keď možno len čiastkové ciele. Hovorí sa, že ak človek chce niečo tak veľmi a zároveň je ochotný pre to urobiť čokoľvek, podarí sa mu to. No ako máme ísť za svojim cieľom my, čiže prevažná väčšina nás – lenivcov, ak na to nemáme dôvod, či nejaký skutočne silný podnet? Možno ani motivácia nestačí. V časoch, keď študujeme, nedokážeme si predstaviť, aké to s nami bude v budúcnosti, a čo vlastne chceme. Potom pre to ani nemôžeme urobiť všetko, čo je v našich silách. Zdá sa nám to nepodstatné a uisťujeme sa starým-známym „Veď nejako bude.“

SkryťVypnúť reklamu


Všetko nám dôjde až neskôr, keď sme postavení zoči-voči tvrdej realite a so všetkými potrebnými dokladmi prešľapujeme pred úradom práce a snažíme sa pani za okienkom vysvetliť, že všetky naše pokusy niekde sa zamestnať úplne zlyhali (tým horšie, ak sme čerství absolventi a máme len minimálnu prax). Tým šťastnejším a možno aj o trochu múdrejším (čo však vôbec nie je pravidlo), sa niečo pritrafí a aj keď sa navonok zdá, že sú na tom o niečo lepšie, opak je pravdou. Každodenná práca ich ubíja a ani plat nie je bohviečo.


Mali by sme sa zamyslieť nad tým, či chceme v živote dosiahnuť naozaj len toto... A aj keď nás štúdium možno (určite) ubíja, mali by sme sa snažiť robiť to čo najlepšie. Veď len tak sa dostaneme k tomu, čo naozaj chceme (výber VŠ).

SkryťVypnúť reklamu


Nie byť, ale stať sa...

Denisa Frianová

Denisa Frianová

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Optimisticky depresívna... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradenéStarám sa do vás, no a čo?!

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu