Ružinov - top 7 divov

Najlepším spôsobom ako zaujať je zdá sa byť proti niekomu, byť proti niečomu a na niekoho, či niečo nadávať. Napísať takto ladený článok je takmer zárukou toho, že človek získa väčšiu karmu, viac hlasov a búrlivejšiu debatu. Prečítal som si už celkom veľa ohľadom toho, aká je Bratislava škaredá, akí zlí ľudia žijú tu či inde, alebo aké opachy sú v Ružinove, kde bývam a povedal som si, že ma to už nebaví a spravím úplný opak. Nespadol som z jablone a viem, že je tu veľa problémov a že mnohí úradníci, či politici si nevážia aké bohatstvo majú v rukách. Ale rozhodol som sa, že napíšem o tom aká je Bratislava, alebo konkrétne - aký je Ružinov pekný a ako dobre sa tu žije, akých fajn ľudí tu môže človek stretávať a podobne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (58)

1. Jazero Štrkovec

Jedno z najkrajších miest v Ružinove, kde rád chodím na prechádzky, na kofolu, alebo si len tak v lete ľahnúť na trávu a čítať si, počúvať hudbu. Pri jazere som urobil aj zopár fotografií a videí, napríklad vtedy keď som uvidel vo vode korytnačky. Bol som z toho síce najprv prekvapený, že ich tu vidím, no nakoniec som si zvykol na to, že sú neprirodzenou súčasťou Štrkovca. Páči sa mi toto miesto, keď tu organizujú rôzne akcie - dni Ružinova s ohňostrojom a podobne. A takmer vždy tu niekoho stretnem koho poznám a pustíme sa spolu do debaty.

2. Miletičova ulica
Povedzme si, ktoré iné trhovisko je známejšie ako Miletičova? Keď chcem mať pocit, že žijem zdravo, alebo potrebujem čerstvú zeleninu do polievky zamierim práve na toto trhovisko. Okrem iného sa tu môžem porozprávať s predávajúcimi o tom ako sa im darí, či nedarí, o tom ktorá zelenina je práve tá najčerstvejšia. A milujem jahody. Tie v čase keď sú na trhu, kúpim cez týždeň na Miletičke celkom výhodne.

3. Park A. Hlinku
Ja viem, že momentálne je to celkom zanedbaný park, s fontánou fungujúcou iba na dobré slovo, ale tak či tak mám toto miesto veľmi rád. Je tu ticho, zeleň uprostred sídliska a navôkol spokojní ľudia, ktorí sa medzi sebou rozprávajú, prechádzajú a možno aj preto ma tento park celkovo upokojuje. So zmrzlinou kúpenou na neďalekej zastávke MHD zájdem väčšinou sem.

4. Kostol sv. Vincenta de Paul
Keď niekomu poviem, v Ružinove - tam pri tom peknom novom kostole - hneď väčšina ľudí toto miesto spozná. Cez víkendy chodia práve do tohto kostola stovky obyvateľov Ružinova. Chýbal by mi tu, ak by tu nebol, jednoducho mi už prirodzene zapadá do tohto prostredia.

5. Nákupné stredisko Avion
Podľa mňa je oproti iným nákupným strediskám také voľnejšie a vzdušnejšie. Viem, že keď sa rozhodnem ísť nakupovať, tak v Avione nemusím stresovať s tým, kde zaparkujem a nájdem tu vždy všetko po čom túžim, aj keď si to teda niekedy nemôžem dovoliť. A obzvlášť som si obľúbil obchodný dom Ikea s lacným štýlovým nábytkom a chutným jedlom. Tie ich koláče sú fakt perfektné.

6. Letisko M.R. Štefánika
Letisko je určite veľmi dobre známe väčšine Slovákov. Tento rok som využil požičaný bicykel a išiel som sa prebehnúť okolo letiska. Doteraz som netušil, že tu je zopár takých miest odkiaľ vidieť zblízka lietadlá, ktoré práve odlietajú, alebo naopak prilietajú. A nebol som sám. Všimol som si nadšencov lietajúcich strojov, ktorí si tu nosia aj profesionálnu výbavu pre fotografov a fotia si lietadlá, ktoré boli nad našimi hlavami skoro na dotyk.

7. Kúpalisko Delfín
Delfín odporúčam. Keď sa mi nechce ísť príliš ďaleko na to, aby som sa v lete schladil, prídem práve na toto kúpalisko. Je už vynovené. Nerezový bazén pripomína kúpalisko aké je napríklad v Hainburgu, či v mestečku Bruck an der Leitha. Nie je možno tak veľké, ale podľa mňa spĺňa základné požiadavky na kúpalisko a ľahnúť si na pekne pokosený trávnik nikdy nie je zlé, že?

Určite ste aj vy našli zopár pekných miest v rámci Ružinova. Viem, že je ľahšie písať o tom, čo všetko je zlé a som si vedomý toho, že veľa vecí je treba zmeniť a ustrážiť, ale skúsme sa zamyslieť aj nad tým čo je dobré a prečo sa nám Bratislava, či Ružinov páčia. A mne sa teda okrem mnohých iných vecí páči týchto sedem.

Marek Gabonay

Marek Gabonay

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Neprofesionálny športovec, bývalý novinár, špecialista na content, fanúšik elektronických športov, laický fanúšik Revolutu, člen Progresívneho Slovenska. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu