reklama

Tipy na športovanie v okolí Bratislavy počas "lockdownu"

V prípade, že to situácia dovolí, treba vypadnúť z bytu a prevetrať sa. Toto sú moje tipy, kam sa ísť prejsť, zašportovať si, a to všetko v štýle low cost.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Fitness:

Jedným z mojich najobľúbenejších miest je cvičisko na Železnej studničke. Nájdete ho hneď pod parkoviskom vedľa detských preliezok. Topka je, že toto cvičisko má integrované závažia. V tomto chladnejšom a upršanom počasí odporúčam nosiť so sebou aj deku. 

Cvičisko Železná studnička
Cvičisko Železná studnička (zdroj: Soňa O.)

Výhodou je, ak prídete skoro ráno a ideálne cez týždeň. Budete tu s najväčšou pravdepodobnosťou sami. Naposledy som tam po 7 ráno stretol chlapíka, ktorý sa sťažoval, že pre obmedzenia nemôže do fitka. Toto však má svoje výhody, človek je na čerstvom vzduchu, takže okrem dobrého pocitu z cvičenia je to aj forma otužovania. Jedinou vecou, ktorá vás bude možno otravovať je hluk vlakov a stavebných mechanizmov, ktoré v tomto čase pracujú na chodníkoch a ceste pri lanovke. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Turistika: 

Celkovo Malé Karpaty sú super. Je viacero vrcholov, na ktoré sa oplatí vyštverať, napríklad Vysoká, alebo super rozhľadne ako Rozhľadňa Veľká homoľa. Medzi menej navštevované turistické trasy patrí možno Čierna skala. 

Po žltej až na vrchol Čiernej skaly
Po žltej až na vrchol Čiernej skaly (zdroj: Marek Gabonay)

Možností, ako sa na ňu dostať je viacero, ja som použil cestu z Plaveckého Mikuláša. Na vrchole vás čakajú krásne výhľady na celé okolie a hrad. Vyhraďte si asi 2 hodiny času, v lese vás čaká pokoj a relatívne málo turistov. 

Bike: 

Tuto nie som moc expert, ale rád chodím, samozrejme, na Biely Kríž a odtiaľ buď na Raču, alebo viete pekne pokračovať v smere do Pezinka alebo Limbachu. Dá sa ísť aj na Pezinskú babu, ale tá cesta je skôr pre skúsenejších bikerov. Veľmi príjemná je aj cesta z Lamača a skončiť môžete napríklad na salaši pri Stupave. 

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Korčule: 

Za mňa jednoznačne petržalská hrádza, keďže na môj skill je tam asi najlepší asfalt. Tento rok som v lete vyskúšal ešte lepšiu trasu, avšak tá je mimo BA kraj, a tento článok je o Bratislave a okolí. 

Beh: 

Za mňa sú to tri lokality. Železná studnička vyhráva, hrádza avšak tretia najobľúbenejšia je pre mňa cestička okolo viníc nad Račou. Je to bez áut, stretnete len málo prechádzajúcich sa ľudí a bikerov. Ideálne je tadiaľto bežať v septembri pri zachádzajúcom slnku. Ten vinič je neskutočne vizuálne topkový. 

Toto sú moje tipy na "vypadnutie" z bytu počas jesenných dní. V lete rád chodím plávať a na Stand Up Paddle, i keď v okolí Bratislavy som si ešte nenašiel to správne miesto pre tento typ aktivity. 

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Máte aj vy svoje tipy? 

Marek Gabonay

Marek Gabonay

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  26x

Športovec, bývalý novinár, profesionál v oblasti herného priemyselu, fanúšik Revolutu, člen Progresívneho Slovenska a kandidát na mestského poslanca v Bratislave za Ružinov, číslo 11. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

79 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu