Modrý certifikát občianskej poslušnosti

Rakúsky premiér sa nechal počuť, že sa chcú pokúsiť o to isté, čo urobilo Slovensko. Ten vie zložiť poklonu (aj primárnu zodpovednosť). Matovič musí byť vo vytržení.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (41)

Ale nie, každý, kto naozaj počúva, zistí, že sa vlastne nechcú pokúsiť o to isté. Nechcú poslať do karantény každého, komu vyjde pozitívny antigénový test. Ani mu hroziť megapokutou a navrch ešte aj postihom podľa trestného zákonníka, ak sa pokúsi získať ten modrý certifikát občianskej poslušnosti opakovaným podstúpením toho „buď-alebo-testu“ (ak mu náhodou "nešla karta" a ušlo sa mu, že je "pozitívny"). Nie. Prirodzene si uvedomujúc nespoľahlivú, iba orientačnú výpovednú hodnotu ATG testov chcú každého takéhoto človeka následne pretestovať inou, spoľahlivejšou metódou. A to je zásadný rozdiel, vážení.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po ďalšie, sú tu vážne obavy, že premiéri ostatných európskych krajín nedostali Matovičove memo, v ktorom by sa dočítali, že dobrovoľné testovanie sú iba vyhodené peniaze. Lebo všetci tí hlupáci to presne tak robia: Dobrovoľne. Rakúsko. Maďarsko. Taliansko. Než zrejme pribudnú ďalšie neuvedomelé krajiny, ako toť Slovinsko.

A Česi? Ach, o tých škoda reči. Ani tí si, chudáci, vôbec neuvedomujú, že po poslednom rozhodnutí ich ministra zdravotníctva, ktorý v plošnom testovaní nevidí zmysel (a preto sa ňom pokračovať nebude a ušetrené milióny radšej investujú do zdravotníctva) – je celá krajina „na ceste do pekla“ (Matovičov palmface).

SkryťVypnúť reklamu

Ale čo čakať. Keď necháte krajinu spravovať deťom.

Gabriel Kuba

Gabriel Kuba

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rád premýšľam, píšem, tvorím. Buďte zdraví.Moja stránka:gaudelier.skUkážky vlastnej hudby:reverbnation.com/gaudelierPár fotiek:fotky.sme.sk/fotograf/112968/gaudelier Zoznam autorových rubrík:  Názory, komentáreMoja poéziaZamyslenia

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
SkryťZatvoriť reklamu