Prečo už (asi) nemám rád Milana Markoviča

Keď som ešte ťahal drevenú kačicu po dvore, televíznej politickej satire kraľoval okrem iných aj Večer Milana Markoviča (alebo ako sa to volalo). Jeho trefné poznámky, nezameniteľná mimika a duchaprítomné reakcie z neho v mojich očiach spravili takmer hrdinu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (59)

Medzitým sa akosi z obrazoviek vytratil (politické pozadie nechám bez komentára), ale v mojom podvedomí zostal silne zakódovaný kult jeho osoby.

Po ostatnom vydaní diskusnej relácie Pod lampou však už M.M. rád nemám. Teda aspoň dovtedy kým sa „nevykúpi“. Prečo?

Kto náhodou nevie, relácia bola konfrontáciou súčasného vedenia STV a ľudí ako M.M. Ten je totiž iniciátorom občianskej iniciatívy „Verejnosť za verejnoprávnosť“, ktorá sa silou mocou snaží dokázať aká je STV dnes skazená, komerčná a všetko len nie verejnoprávna.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V relácií zazneli veľmi zaujímavé názory z oboch strán barikády, v mnohom sa dalo súhlasiť aj s M.M. Veď koniec koncov, každý má svoj názor. Hoci ma momentálna tvár STV veľmi oslovuje, tiež mi vadí, že večerný program kvôli kvantu reklamy začína aj s desať minútovým oneskorením. Dokážem M.M. „tolerovať“ aj to, že neprišiel diskutovať, ale len demonštrovať svoj názor, podpichovať a dosť nepríjemne útočiť štýlom zraneného tigra. Veď to sa občas stane každému...

M.M. si však svoj konár odpílil úplne sám v závere relácie, kedy moderátor vyzval na zhrnutie každého účastníka. Vtedy M.M. vyhlásil, že je úplne spokojný s programovou štruktúrou STV2, kde si každý náročný divák nájde svoje. Ale ON si platí koncesionársky poplatok aj za STV1, a teda aj tento program musí zodpovedať jeho predstavám. Takéto vyhlásenie ma naozaj dostalo „do kolien“.

SkryťVypnúť reklamu

M.M. zabudol, že nie je jediným obyvateľom Slovenska. Či sa to nepáči jemu (alebo aj mne), STV1 bude vysielať aj tupé telenovely, pretože existuje hromada koncesionárov, ktorí ich jednoducho chcú. A nepomôže im denne 5 hodín vysielať operu a bábkové divadlo, pretože TV jednoducho prepnú. Na operu sa dívať nebudú. Píplmetre a prieskumy hovoria jasne a STV si plní svoju úlohu až na malé mušky skvele. Na prvom programe ide aj „odpad“ (môj čisto osobný názor) v podobe napr. Telenovely, ale zároveň aj množstvo zaujímavejšieho materiálu, ktorý láka náročnejšieho diváka a konkuruje komerčným televíziam. Kto chce menšinové žánre, nech si prepne na STV2. Tiež ma fascinujú jazzové večery a podobne. Ale do primetime STV1 ich presadzovať nebudem, pretože ich 9 z 10 ľudí v mojom okolí nepozerá a bodka. Ak sa budem byť do pŕs „za kultúru“ a zároveň dupať po názore a želaniach ostatných, nie som nič viac ako obyčajný panovačný a do seba zahľadený tyran. Pod mojim vedením by STV spadlo do presne takého bahna v akom bolo predtým. Ale aspoň by nevadilo Markíze.

SkryťVypnúť reklamu

Neviem, či sú snahy M.M. niekým financované alebo sa stal obeťou manimpulácie, či vlastného ega. Tak či onak, človeku jeho formátu by sa to stať nemalo. Aspoň podľa môjho, čisto osobného názoru.

P.S.
V relácií ma pobavilo aj rozhorčenie nemenovaného umelca nad vysielaním Simpsonovcov v dobe, kedy by on asi chcel pozerať spravodajstvo alebo predstavenie ugandského národného baletu. Chcem mu len odkázať, že podľa názoru mnohých majú Simpsonovci v sebe viac inteligencie, triezvej satiry, sebairónie a ľudskosti ako 30 slovenských ľudových inscenácií a českých pseudointelektuálnych filmových „halušiek“ dohromady.

Michal Gardian

Michal Gardian

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Človek netrpiaci(na)newspeak. V pracovnej dobe sa "zabavam" so svojou firmou a vo voľnom čase úplne všeličím.Aj mne môžete nadávať/posielať finančné dary za dizajn blog.sme.sk, vybrali.sme.sk a www.sme.sk Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenáveci verejnéčo píšu inítehnológiezábavaextravíkendovníkDopisy Julkovi

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu