Poznávacie výlety vo vlastnej réžii I. (Praha za 99€)

Jednoduchý návod na to, ako si za 99€/osoba urobiť 3 dňový výlet z Bratislavy do Prahy, s neobmedzeným cestovaním po tomto meste, voľným vstupom do viac než 40 najznámejších turistických atrakcií a ubytovaním v 4-hviezdičkovom hoteli s raňajkami. Prepočet je pri cestovaní dvoch osôb, bez nákladov na stravu (okrem raňajok).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

1.cesta do/z Prahy - možností ako sa dostať do Prahy a späť je viacero, no pre nás je pri kritériách cena a časy príchodu/odchodu výhodný nasledujúci variant spiatočného lístka: odchod z Bratislavy 09:00, príchod do Prahy 13:30 (prijateľný čas, keďže väčšina hotelov ponúka najskorší check-in až po 13.hodine) a cesta naspäť o dva dni v noci s odchodom o 22:00 z Prahy a návratom do Bratislavy o 02:20. Cena takéhoto cestovného lístka je 22,70€.

2.cestovanie po území mesta - najvýhodnejšie je ihneď po príchode riešiť kúpou MHD 3-dňového lístka v cene 310 CZK. Tento lístok je možné použiť pri cestovaní metrom, električkou, autobusom, lanovkou na Petřín... počas nasledujúcich 72 hodín. Môžeme ho využiť hneď pri ceste na hotel a následne sa neobmedzene pohodlne a rýchlo presúvať prakticky po celom meste.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Praha
Praha 

3.vstupné pri turistických atrakciách - oplatí sa zabezpečiť si 2-dňovú Prague Card v cene 790 CZK. S touto kartou máte vstup zadarmo pri viac ako 40 turistických atrakciách ako sú rôzne veže, múzeá, Pražský hrad, Petřínska rozhľadňa, Zrkadlové bludisko, atď (kompletný zoznam tu) a výrazné zľavy pri ďalších atrakciách (pri kúpe vstupu pri každej atrakcii samostatne by bola výsledná suma cez 2200 CZK). Pri kúpe karty dostanete aj 100 stranového farebného sprievodcu pamiatkami. Keďže prvý deň v Prahe strávime až v popoludňajších hodinách, je dobré túto kartu prvý krát použiť až v nasledujúcom dni, aby sme naplno využili jej 2-dňovú platnosť.

SkryťVypnúť reklamu

4.ubytovanie - najlepšie ceny pri ubytovaní v hoteloch sa dajú zabezpečiť rezerváciou v predstihu pomocou bookingových stránok ako napríklad www.hrs.com alebo www.booking.com. Po zadaní vašich požiadaviek a porovnaní všetkých ponúk stačí vybrať najvýhodnejšiu napríklad 2 noci spolu s raňajkami pre dve osoby v 4-hviezdičkovom hoteli Aida v cene 66€ (t.j. 33€/osoba). Po druhej noci v hoteli treba myslieť na to, že bude treba zaniesť veci do úschovne batožín, keďže budeme ešte do 22hej v Prahe, ale hotel na ďalší deň by bolo zbytočné platiť, keďže úschovňa stoji pár desiatok CZK.

Hotel
Hotel 

5.strava - vzhľadom na to, že stravovacie návyky ľudí sú veľmi špecifické, to koľko by si kto musel doplatiť za stravu počas troch dní si musí každý spočítať sám. Ceny za potraviny sú v Prahe na porovnateľnej úrovni s našimi. Raňajky sú započítané v cene hotela.

SkryťVypnúť reklamu

Takže keď to celé zhrnieme (ceny v CZK sú prepočítane kurzom 25,50)= 22,70+12,20+31+33 = 98,99 €. Túto sumu je ešte možne stlačiť smerom nadol v prípade výberu hotela nižšej kategórie.

Ján Gašo

Ján Gašo

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som jeden obyčajne neobyčajný človek:)Po mensich nedorozumeniach s adminmi som sa presunul nahttp://www.jangaso.sk/ Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

279 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu