Pozor na lacné letenky

Písmo: A- | A+

Lacné tzv. low-cost letenky nízko nákladových leteckých spoločností sa na prvý pohľad zdajú byť neuveriteľne výhodné. Za určitých okolností naozaj aj sú, avšak pred ich kúpou je dobré si okrem preverenia čo cena letenky zahŕňa (jednoducho zistíte z cenníkov a podmienok leteckých spoločností), preveriť si aj miesto kde vlastne vystúpite z lietadla. Pretože nároky na čas a financie súvisiace s miestom pristátia môžu tiež nemilo prekvapiť. Tu je porovnanie časovej a finančnej náročnosti súvisiace s rozličnými letiskami 3 európskych miest...

Čo sa týka údajov v tabuľke, tak ide o orientačnú vzdialenosť daného letiska k centru mesta a čas resp. cenu pri použití verejnej dopravy. Farebne sú vyznačené letiská, do ktorých sú realizované lety z Bratislavy.

 

Mesto

Letisko

Vzdialenosť

Čas

Cena

Brusel

Zaventern (BRU)

15 km

15 min

3 €

Charleroi(CRL)

55 km

55 min

10 €

Paríž

Orly (ORY)

14 km

30 min

6 €

Beauvais (BVA)

80 km

70 min

14 €

Barcelona

Barcelona (BCN)

15 km

20 min

3,5 €

Girona (GRO)

90 km

75 min

12 €

 

Rozdiely sú pomerne veľké, avšak na druhej strane treba  povedať, že ak sa cestujúci vopred pripraví na to, koľko času bude potrebovať na prepravu po prílete resp.pred odletom a letenku si kúpi v dostatočnom čase pred odletom, ani napr. o 20€ viac spojených s dopravou z resp. na letisko nemusí spôsobiť nevýhodnosť low-cost ponuky.

Skryť Zatvoriť reklamu