Carl Cox - prvý potvrdený účinkujúci...

Písmo: A- | A+

Do začiatku Streetparade 2011 zostáva ešte viac ako 150 dní a organizátori zverejnili prvé potvrdené meno. A nie je to meno nejakého druhoradého DJa. Je to legenda svetovej tanečnej scény - Carl Cox. Podľa prvého mena sa dá usudzovať, že okrúhly, dvadsiaty ročník tejto párty bude naozaj najlepší...

Carl Cox sa narodil 29. 7. 1962 v anglickom meste Oldham. Prvé "gramce" dostal keď mal 15 rokov. Začínal svoju kariéru ako hardcore a acid house DJ počas 80-tych rokov. V roku 1986 sa presťahoval do Brightonu, kde hrával v miestnych kluboch. Bol to on, čo v roku 1988 ako prvý DJ zapojil do setu aj tretí gramofón, na základe čoho dostal prezývku "Three Deck Wizard" (Trojgramofónový čarodejník).

V roku 1991 vydal svoj prvý singel "I Want You (Forever)", ktorý sa dostal v rebríčku do top 30-ky v britskom rebríčku. Aj ďalšie jeho singlové nahrávky boli úspešné, on však nechcel byť popovou hviezdou, ale uprednostnil hranie v kluboch.

Carl vždy bol, je, aj bude DJ ktorý svoje vystúpenia neuveriteľne prežíva. Jeho motto je: hrať hudbu, lámať melódie, šíriť lásku, oslavovať život. Postupne sa vypracoval medzi najobľúbenejších dj-ov sveta a jeho sety sú známe neskutočnou energiou. Okrem viacerých singlov má na svojom konte aj 3 štúdiové albumy. Má zásluhu aj na založení labelov Intec a Ultimatum.

Počas svojej kariéry sa neustále objavuje na vrchných priečkach svetového rebríčka DJ-ov (vyhral prvý ročník v roku 1997). Čitatelia časopisu Mixmag ho v roku 2008 zvolili za najlepšieho DJ-a posledných 25 rokov. Jeho rádiová show "Global" s počúvanosťou 4 milióny ľudí sa vysiela v 24 krajinách sveta. Vystupuje po celom svete a v roku 2008 zavítal aj na Slovensko. A možno práve tento rok Slovensko zavíta za ním na Streetparade... Pártyvlakom fánúšikov elektronickej hudby.  http://www.streetparadetrip.wbl.sk

Skryť Zatvoriť reklamu