Prečo milujeme Pohodu

Festival Pohoda je jediné slovenské pravidelne sa opakujúce kultúrne podujatie, ktoré si vybudovalo meno presahujúce dokonca hranice našej krajiny. Viac než sto dní pred začiatkom ďalšieho ročníka je v predaji posledných 5 tisíc lístkov z 30 tisícovej kapacity. Ostatní organizátori kultúrnych podujatí môžu iba ticho závidieť. V čom je teda tá Pohoda iná?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (29)

Organizátori tohto festivalu sa primárne zameriavajú na pohodlie a pocity návštevníkov a nie na peniaze ako na väčšine slovenských podujatí. Každoročne prinášajú nové a nové príjemné prekvapenia. Aby pochopili aj tí čo tam nikdy neboli, pridávam zopár postrehov. Pekne od začiatku.

Dostať sa na festival je v posledných rokoch vďaka organizátorom pohodlnejšie aj lacnejšie. Doprava na resp. z festivalu je riešená aj formou špeciálnych autobusov a vlakov z rôznych miest v SR aj ČR a pri včasnom nákupe dokonca s nižšou cenou ako pri bežnom komerčnom spojení.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prijemné prekvapenie vás čaká hneď pri vstupe. Je to síce maličkosť ale veľmi praktická. Malá brožúrka s kompletným programov vo vode odolnom gumovom obale spolu so šnúrkou na krk je počas festivalu veľmi dobrý pomocník. Taktiež pri vstupe okrem náramku na ruku a novín s časopisom dostanete ku stanu dve igelitové vrecia na odpadky, aby ste ich mohli separovať. Filozofia separovaného odpadu je šírená celým festivalom. Počas celého priebehu tam je neuveriteľná čistota.

V stanovom mestečku si postavíte stan (cestičky v ňom, kde sa nemôže stavať sú dopredu vyznačené) a pre istotu všetky cennejšie veci z neho si bezpečne uložíte v úschovni, ktorá je zadarmo a funguje nonstop. Ak ste na festival prišli s malými deťmi, máte na stanovanie špeciálne miesto. Ak máte zakúpené miesto v stanovom hoteli, nemusíte nič stavať iba sa ubytujete.

SkryťVypnúť reklamu

Po týchto "formalitách" sa môžete naplno venovať festivalu. Okrem množstva kvalitnej hudby rôznych žánrov sa môžete zúčastniť aj iných aktivít ako adrenalínové atrakcie, kino, diskusie, škola tanca,....

V oblasti stravovania to je taktiež každým rokom lepšie a minulý rok okrem klasických festivalových jedál, vegetariánskych a rôznych iných jedál pribudla špecialita - festivalová reštaurácia. Pekne prestreté stoly, porcelánové taniere a nerezový príbor. Jednoducho pre festival takmer neuveriteľná predstava stravovania. A hlavne za 9€ človek mohol jesť koľko vládal. Rôzne druhy mäsa, príloh, zeleniny a šalátov..

SkryťVypnúť reklamu

A vôbec sa nemusel pritom obávať kam pôjde potom na toaletu. Pretože teraz sa podržte, na pohode sa okrem klasických nie veľmi príťažlivých toi toi búdok nachádzajú aj klasické čisté splachovacie záchody. Na osobnú hygienu dostanete zadarmo sprchovací gél prípadne zubnú kefku.

Čo sa pitného režimu týka, tak okrem piva, vína a nealkoholických nápojov sa na festivale nachádzajú cisterny s pitnou vodou, ktorá je pre návštevníkov zadarmo. V prípade teplého letného počasia vás pre osvieženie pokropia hasiči, dostanete opaľovací krém prípadne papierový klobúčik ako ochranu pred slnkom.

Ak ste si nezobrali dosť peňazí, vyberiete si ich z bankomatu priamo na festivale. Ak ste si niečo zabudli, kúpite si to v supermarkete priamo na festivale (od potravín a drobností až po celé stany). Ak si potrebujete skontrolovať e-maily, zájdete do stanu s bezplatným internetom. S dobíjaním mobilov taktiež nie je žiadny problém.

SkryťVypnúť reklamu

A takto by sa dalo pokračovať. Najlepšie to ale pochopí človek potom ako to zažije. Ten pocit že organizátorom na vás záleží aj potom ako už od vás dostali peniaze. Je to jednoducho vysoká škola organizovania kultúrneho podujatia. A preto milujeme Pohodu a tešíme sa na nadchádzajúci ročník.

Michal a spol ĎAKUJEME!

Ján Gašo

Ján Gašo

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som jeden obyčajne neobyčajný človek:)Po mensich nedorozumeniach s adminmi som sa presunul nahttp://www.jangaso.sk/ Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

59 článkov
SkryťZatvoriť reklamu