Klamú médiá na čele so SME úmyselne?

Včera na slovenské pomery úspešne prebehol Protest Gorila. Je však zarážajúce, ako sa k tomu postavili niektoré médiá. To že túto akciu prakticky nepropagovali sa by sa ešte ako tak dalo ospravedlniť, ale to, ako klamú o počte zúčastnených je až do neba volajúce. A preto teraz prinášam jasný dôkaz ako to v skutočnosti bolo..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (179)

Pozrime sa najskôr na informácie o počte účastníkov odvysielané v našich televíziách, prípadne zverejnené na vybraných webových portáloch:

TA3 - hovorili o stovkách, údajne to je ťažké odhadnúť...
Markíza - najskôr hovorila o stovkách, neskôr upravila na "asi" dvetisíc...
TV Joj - vyše 2 tisíc, ale nezabudli utrúsiť, že pôvodne dalo prísľub sedem tisíc...
STV - tisícky ľudí, v reportáži spresnili, že najskôr na námestí dve a neskôr pri presune až štyritisíc ľudí (v tomto prípade si STV zaslúži palec hore)
pravda.sk - stovky ľudí...
topky.sk - viac ako tisíc ľudí...
SME.sk - najskôr 800 a potom upravil na okolo 1000 ľudí...neuveriteľné klamstvo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aby ste si všetci urobili obraz, tak najskôr poviem, že protest začal o 15:00 a trval do cca 17:30. S pribúdajúcim časom od 15:00 ľudia do davu neustále pribúdali. Henrich Harcsa spravil perfektnu fotografiu z vtáčej perspektívy, a keďže mala rozlíšenie 4992x3980, po priblížení nebol problém vyznačiť si jednotlivé osoby a potom ich spočítať. Môžete si pozrieť výsledok, ako vyzeralo námestie SNP v čase 16:05, teda iba hodinu po začiatku a ľudia neustále prichádzali....

Námestie SNP 16:05 (foto:Henrich Harcsa)
Námestie SNP 16:05 (foto:Henrich Harcsa) 

foto:Henrich Harcsa

Podotýkam, že na fotografii sú vyznačené iba viditeľné osoby, nie sú tam zahrnuté osoby čo sa navzájom prekrývajú, prípadne ich prekrývajú stromy alebo transparenty. A počet tých vyznačených osôb na fotografii už v tomto čase je:

SkryťVypnúť reklamu

2375

Kladiem si preto otázku, sú naozaj niektoré médiá také neschopné v odhadovaní počtu ľudí? Alebo je to snaha vykresliť situáciu v prospech niekoho, aby to pre tých čo tam neboli vyzeralo, že sa v podstate nič nestalo?

Ján Gašo

Ján Gašo

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som jeden obyčajne neobyčajný človek:)Po mensich nedorozumeniach s adminmi som sa presunul nahttp://www.jangaso.sk/ Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu