Odpovede redakcií na môj blog k počtu protestujúcich

Písmo: A- | A+

Vzhľadom na to, že viaceré média informovali o počte protestujúcich neobjektívne a ľudia vyjadrovali rozhorčenie nad ich informáciami, pokúsil som sa osloviť všetky médiá, ktoré som spomínal v blogu, aby sa v prípade záujmu mohli obhájiť. Kto využil šancu si môžete pozrieť nižšie...

Môj e-mail: Dobrý deň. 28.1. som napísal blog, v ktorom som písal o tom, ako niektoré média informovali o počte ľudí, ktorí sa zúčastnili na Proteste Gorila. Keďže to vyvolalo nečakaný záujem verejnosti a chcem aby to bolo objektívne, chcel by som Vás poprosiť o vyjadrenie ako ste dospeli k Vašim číslam, prípadne či naďalej na nich trváte. Vaše odpovede opäť zverejním v plnom znení na mojom blogu. V prípade, že sa do 31.1. nevyjadríte, uvediem: Bez oficiálnej odpovede. Ďakujem.

TV Markíza: bez oficiálnej odpovede

TV JOJ: bez oficiálnej odpovede

TA3: bez oficiálnej odpovede

STV: bez oficiálnej odpovede

Pravda.sk : bez oficiálnej odpovede

topky.sk: bez oficiálnej odpovede

SME.sk:
"Dobrý deň,

ďakujeme za email aj blog. Aj vďaka nemu sme v textoch opravili informácie o počte účastníkov.

Údaj o 800 účastníkoch pochádzal zo správy TASR, ktorej informácie sme na webe kombinovali s textami od nášho reportéra.

Na proteste som nebol, ale podľa množstva reakcií predpokladám, že minimálne na Námestí v SNP bol počet demonštrantov v tisíckach, nie stovkách, nie "zhruba tisíc". V sobotu sme preto texty korigovali a linkovali sme aj váš blog.

Upozorňujeme, že najrýchlejší a najefektívnejší spôsob, akým nás fakticky online upozorniť na veci, ktoré máme v texte nesprávne alebo nám chýbajú, je poslať email na adresu web@sme.sk alebo použiť formulár "Upozornite na chybu", ktorý je nad titulkom každého textu sme.sk.

Vďaka za pomoc
Konštantín Čikovský
zástupca šéfredaktora"


Na záver už iba upresním, že prvý krát som spomínané média mailom kontaktoval 29.1. (vtedy mi aj prišla odpoveď zo SME.sk) a tým čo zostali bez odpovede som pre istotu posielal ešte mail 1.2. Ale opäť som nedostal žiadnu odpoveď. Možno iba nemali čas reagovať, možno to nepovažujú za dôležité alebo možno mali iné dôvody, každopádne budem pozorne sledovať aké informácie budú podávať o proteste, ktorý sa koná dnes....

Skryť Zatvoriť reklamu