Kauza Kristus - výsmech, arogancia, urážka, alebo ...?

Písmo: A- | A+

Hŕstka statočných ľudí sa od 1.mája v čase od 6:00 do 22:00 pred budovou Generálnej prokuratúry v Bratislave snaží upozorniť ľudí na množstvo káuz od roku 89 v ktorých sa točili obrovské peniaze a ktoré nikdy neboli vyšetrené... Bez ohľadu na počasie takto bojujú už siedmy deň. To že o tom média takmer vôbec neinformujú je smutné, no ešte smutnejšie je, že neinformujú ani o tom, čo sa tam stalo počas 4-tého dňa. Napriek tomu, že drvivá väčšina z nich bola o tom čo sa tam stalo informovaná...

Čo sa vlastne stalo? V piatok 4.5. službu konajúci policajt Generálnej prokuratúry nalepil na dvere Generálnej prokuratúry toto:

Reakcia GP na protest

Po tomto incidente vyšla tlačová správa nasledujúceho znenia: "Počas protestu Occupy GP došlo k šokujúcej udalosti. Na dvere Generálnej prokuratúry bol prislušníkom polície SR nalepený oznam, ktorý hrubým spôsobom dehonestuje a uráža jednak občanov zúčastnených na proteste a podľa názoru občanov aj celú veriacu obec na Slovensku. Touto cestou sa od uvedeného nadpisu dištancujeme a žiadame o vyjadrenie k uvedenej veci Policajný zbor SR, Generálnu prokuratúru, verejnú ako ja kresťanskú obec na Slovensku. V prípade akej koľvek konfrontácie sme prístupní zverejniť služobné číslo príslušníka ktorý oznam vylepil ako aj výpovede svedkov, ktorí boli prítomní na danom incidente."

Jediný kto ohľadom tohto konania kontaktoval organizátorov protestu bola redaktorka SME, ktorá im e-mailom adresovala niekoľko otázok, avšak neskôr to celé skončilo zdôvodnením: "len Vas chcem informovat, ze napokon som pre nedostatok priestoru v novinach neriesila Vas pripad. Dakujem za pochopenie"

Nechám na Vás, aby ste si o tom všetkom urobili svoj názor.  V prípade, že by ste chceli mať informácie o tom čo sa na mieste činu deje, informácie nájdete na: 
http://www.facebook.com/events/380098415357038/
http://www.facebook.com/pages/Occupy-GP/168738896586358

A v prípade, že by ste tú skupinku statočných chceli podporiť aj osobne na mieste činu, určite sa potešia Vašej prítomnosti pred budovou Generálnej Prokuratúry na Štúrovej ulici 2. A nájdete ich tam nielen počas slnečných dní, ale aj za hustého dažďa...

Skryť Zatvoriť reklamu