Ako na jednej budove Špina samú seba objavila

Písmo: A- | A+

Kde bolo tam bolo, v jednom meste, na jednom kopci stála raz jedna budova. V tejto budove sa stretávala Špina vyberaná z človiečikov z celého priľahlého okolia. Občas sa tam objavila aj čistota, ale tá bola vždy tou Špinou buď neskôr pošpinená, alebo vylúčená. Takto nejako to fungovalo viac než 20 rokov...

Keď už bol život ovplyvňovaný s touto Špinou neznesiteľný a postupne sa začala všade vyplavovať na povrch, došla človiečikom, čo dlhú dobu z neznámeho dôvodu Špine poskytovali svoje peniaze trpezlivosť a rozhodli sa urobiť proti Špine protest. No keďže Špina je Špina a navždy Špinou zostane, stalo sa opäť raz niečo, čo dokáže vymyslieť iba Špina.

Na ďalší deň, ako prišla Špina pred budovu, v ktorej pravidelne robievala špinavosti, zostala celá zhrozená. Na stenách svojej milovanej budovy videla totiž svoj obraz. Avšak nie hodnoverný, ale mnohonásobne prikrášlený. A toto nenechalo milú Špinu chladnou a tak neváhala a ihneď podala trestné oznámenie na človiečikov, že nedokázali na budovu vykresliť jej pravú tvár.

Človiečikovia iba nechápavo krútili hlavou a pýtali sa seba samých. Špina si beztrestne špiní budovu z vnútra celé desaťročia a my máme byť potrestaný za to, že sme sa jej snažili pomôcť a chceli ju pošpiniť aj zvonku? A prečo sa tak tá Špina rozčuľuje, veď to naše pošpinenie sa dá očistiť, to nezostane zapísané v histórii ako tie jej špinavosti.

Mnoho človiečikov teraz napadá, že Špina už asi nie je vo forme. A keďže cíti, že prichádza jej koniec, snaží sa kopať do všetkých strán. Avšak človiečikovia už majú pripravený čistiaci prostriedok, ktorý budú Špine pravidelne pri protestoch servírovať a milá Špina sa bude musieť zmieriť s tým, že sú jej dni už zrátané...

PS.: akákoľvek podobnosť s udalosťami, osobami, miestami a inými pozemskými i mimozemskými skutočnosťami, ktoré sa na Vás valia počas týchto dní je čisto náhodná.

 

Skryť Zatvoriť reklamu