Prečo prišlo na tretí protest najmenej ľudí?

Dnes sa skončil tretí protest proti Gorile. Väčšina z nás sa zhodne na tom, že čo sa účasti týka, tento protest bol do počtu ľudí najslabší. Niektorí budú tvrdiť, že za to môže zima, iní to pripíšu únave, atď. Ja som od začiatku zástancom týchto akcií, bol som na všetkých, upozornil som na médiá, keď skresľovali počty... Avšak znižovanie záujmu o protesty pripisujem niečomu inému... ja bohužiaľ chyby vidím vo vlastných radoch... ale možno sa mýlim.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (20)

Najväčšia chyba podľa mňa je komunikácia organizátorov s protestujúcimi, resp. skôr ignorácia protestujúcich. Nikoho z organizátorov nechcem uraziť, ani znižovať jeho zásluhy na rozbehnutí protestov, ale celkom som dobre nepochopil štýl komunikácie, čo nastal po 2-hom proteste.

Pri pozornom počúvaní reakcií z ľudu, nie je ťažké zistiť čo ľudia hovoria, čo chcú resp. čo nechcú, čo. Možno som ja počúval iný ľud, ale to čo som počul ja od ľudí z môjho okolia bolo napríklad aj toto:
1. veľká obľuba pochodov z Námestia SNP
2. veľká kritika na adresu Alenky (neviem vysvetliť prečo, ale na veľa ľudí pôsobí arogantne), kritika aj na Petra W
3. obrovská vlna odporu pri oznámení že má vystupovať Fedor Gál a Zuzana Wienk
4. veľký záujem o to ako sa požiadavky menia, s kým sa konzultujú, kto ich upravuje atď.
5. množstvo konšpiračných teórií o organizátoroch

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pri počúvaní organizátorov, som zistil že:
1. zo strachu pred nepokojmi a po konzultácii s policajným zborom "v záujme vyššej bezpečnosti" bolo pochodovanie zrušené (namiesto hľadania riešenia pochodu s menším rizikom násilností)
2. Alenka sa v médiách asi stala hovorkyňou organizátorov, keďže už väčšinou vystupuje pre médiá ona (namiesto nájdenia osoby, ktorá u ľudí vyvoláva pozitívnejšie reakcie a tých čo "vadia" až tak netlačiť do popredia)
3. nepočúvajú hlas ľudí koho chcú počúvať a ako odmenu za to z nich ešte Fedor Gál spraví "blbcov" keďže on sa zľakne a nakoniec nepríde a kvôli nemu zasa neprišlo na protest množstvo ľudí (namiesto zrušenia pozvania toho človeka, keďže pri všetkej úcte k nemu ešte aj nie je apolitický)
4. keď sa bežný protestujúci na oficiálnych stránkach spýtal aké budú "nové" požiadavky, dostal odpoveď typu že sa nemá čo pýtať, včas sa dozvie...v lepšom prípade neurčitá odpoveď typu nemá kto odpovedať... (namiesto posúvania hoci aj čiastkových informácií medzi ľudí, aby si ich navzájom posúvali)
5. organizátori "museli" vytvoriť novú "originálnu FB stránku, lebo pôvodná je niekoho iného, tretiu udalosť vytvoria ako súkromné osoby, kde postupne pridajú do správcov aj u ľudí neobľúbené osoby, nechajú sa zatiahnuť do hier a vyhlasujú údajne zaplatené FB profily atď ako keby normálny človek nevedel rozoznať "škodcov" na internete... (namiesto prinášania niečoho nového)

SkryťVypnúť reklamu

To je len zopár príkladov, kde som počúval vážne rozdiely medzi tými čo organizujú a tými z môjho okolia, čo ich chodia podporovať. Aj som sa na to snažil upozorňovať, ale nezabralo. Možno my nie sme tá správna vzorka a vy to vidíte inak. Veľmi rád si preto prečítam vaše názory v diskusii k blogu.

Ján Gašo

Ján Gašo

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som jeden obyčajne neobyčajný človek:)Po mensich nedorozumeniach s adminmi som sa presunul nahttp://www.jangaso.sk/ Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

279 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

59 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu