Učiteľka, ktorá pracuje s Rómami II.

Ako tak počuvam reakcie a maily, ktoré som dostal a všetky som prečítal. Tak som sa rozhodol trochu rozpísať celkový pohľad na to asi kde sa stala chyba, pretože si uvedomujem, že Rasizmus chápeme trocha ináč ako sme zvyknutí. Každí si môže povedať svoj názor, to nikomu neberiem. Ale čo ma začina celkom hnevať, že takmer celé Slovensko má s rasizmom problém. A to nie celkom tak v pohode.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Ako tak rozmýšľam všetci pozeráte večerné noviny na súkromných televízných staniciach. A to čím nás " kŕmia" nám očividne chutí. Prečo??? Na každej strane je niečo, čím sme neprejedeni. Ale skúsme sa zamyslieť nad tým, prečo tak Tá učiteľka zareagovala.

niekoľko bodov, nad ktorými som úpenlivo rozmýšľal:

  • Asi má osobný problém s rómami - to znamená, že ju neodcudzujem ale len prejavujem svoj názor. Ale asi má nejaký problém, kde to začalo niekde v detstve, puberte alebo čosi podobné. Ale na druhej strane nie všetci rómovia sú rovnakí ako sa často prezentujú v médiach.

  • Nemá rada svoju prácu - V dnešnej dobe je veľmi ťažké si nájsť prácu, ktorá by nás dostatočne uživila a keď máte ešte aj deti, tak je to naozaj ťažké. Ale keď je učiteľka tak si myslim úplný opak.

Alebo je naozaj rasistka - pôvodne som nechcel ani napísať, ale keď mám vyjadriť svoj názor, tak prečo nie. Je naozaj taký svet zlý, že musíme byť aj mi??? Kde je ten čas, kedy budú ľudia k sebe milší? Nikdy! Ale pozrime sa na niečo čo sa zdá, nepochopiteľné pre Vás....

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hovoríme tomu príklady dobrej praxe !

napríklad kdesi za Michalovcami, okolo Spišskej Novej Vsi - mám na mysli rómske deti, sú čisté, vyumývané, dievčence navoňané a neraz zmaľované ako nejaké filmvové hviezdy, chlapci vyobliekaní do najlepšieho, vlasy vyčesané, natreté tužidlom...

Bol som v základnej škole v Trebišove, kde je vyše osemsto detí, všetko rómske deti - a žiadne z nich nebolo smradľavé, v škole pekne čisto a útulne...Je to neskutočne ťažké, zápasiť s predsudkami, neznášanlivosťou a nenávisťou.

Od učiteľov, učiteliek, by človek čakal nejaký status, nejakú úroveň, aj empatiu a vzťah, založený na podstate ich poslania - nie povolania, ale v skutočnosti sú to len "obyčajní" ľudia, ktorí majú záujem len a len o platy a viac peňazí. Aktuálne zvažujú, že nebudú dávať vysvedčenia. Ak by nedali vysvedčenie môjmu dieťaťu, tak to poženiem cez najbližšie oddelenie polície na ministerstvo a ďalej - lebo vysvedčenie je úradný, štátny doklad - a ak niekto absolvoval / neabsolvoval ročník, nikto mu predsa nemôže nedať o tom doklad! Predstavte si - spravíte vodičský, všetko v poriadku, ale odrazu sa inštruktori dohodnú, že budú štrajkovať - a nedajú nikomu papiere, aby im polícia mohla vydať vodičské.

SkryťVypnúť reklamu


Robert Géza

Robert Géza

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mladý človek, ktorý vníma krásu okolitého sveta. Som snívač. Snívam o krajine, kde si budeme všetci rovní. Bez ohľadu na farbu, vek, postavenie.... Zoznam autorových rubrík:  Sociálna PrácaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu