Čo sme si zvolili to máme

Neviem čím to je, ale dnešné Slovenko už nie je tým, čím bývalo pred desiatimi rokmi. Dostal som počas víkendu otázku, či by som chcel mať rodinu. Moja odpoveď bola neviem. Otázka oponenta znela: " prečo nevieš " ? A tu je kameň úrazu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Povedal som jednoducho " že na Slovenku si nechcem založiť rodinu, pretože jedna rodina ledva z príjmu otca a z materkej a príspevku na dieťa nevyžije."

Je veľmi zaražájúce, že ostatné krajiny EÚ sú na tom relatívne lepšie ako my slováci. Jednoducho povedané, že na spoloční euroval si musíme požičiať a sami nemáme na vyššie platy pre učiteľov a iných. A celé to zabije miniester financií, že sme si celkom výhodne požičiali s veľmi nízkym úrokom 4 %.

Ako je potom možné, že v niektorých štátoch je kvalitné zdravotnítcvo a na Slovensku si plaťiš za zub, ktorý ti vytiahnu pomaly 20 EUR?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je to smutné, ale na Slovensku nikdy nebude vymoženosť práva pre iných.

Nie som rasista, ale róm, ktorý nikdy nepracoval dostáva dávku v hmotnej núdzi?

Všetci tu plačeme, že peniaze, ktoré dostavajú si ani poriadne neodpracujú na menších obecných prácach, keď majú pracovnú dobu min. 4 hodiny denne a končia o 3 hodiny skôr?

Prečo to nikto nekontroluje?

Prečo neplatia zákony pre všetkých?

Hmm, jednoduchá odpoveď je: " na Slovensku je to už tak, niekto pracuje aby uživil svoju rodinu. A niekto nepracuje a uživí svoju rodinu z peniazov daňových poplatníkov. "

Ale viem jedno, čo sme si zvolili, to máme.

Robert Géza

Robert Géza

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mladý človek, ktorý vníma krásu okolitého sveta. Som snívač. Snívam o krajine, kde si budeme všetci rovní. Bez ohľadu na farbu, vek, postavenie.... Zoznam autorových rubrík:  Sociálna PrácaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu