Zbabelec a klamár Richard Raši

Ako by ste inak nazvali niekoho, kto na vás vykrikuje „z pod kameňa“, že klamete a pritom by ste mu iba opakovali a púšťali jeho vlastné výroky na videu? A on má pritom zavreté oči a zapcháva si uši ako malý.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Klamstvo ako dôsledok amaterizmu

Vždy keď je Richard Raši v úzkych klame. Vždy keď primátor mesta Košice nevie ako zareagovať klame. Neprizná si nevedomosť, radšej klame. Áno, je to ľudská vlastnosť, ale od prvého muža mesta musíme chcieť viac. Radšej nech prizná chybu ako by mal klamať. To či už primátor Raši klame z „nevedomosti“ alebo amaterizmu nevedno. To vie len on sám. No s istotou možno povedať:

Klamal o rokovacom poriadku mestského zastupiteľstva (MZ) a vymýšľal si jeho znenie priamo na rokovaní (Rokovanie MZ 22.6.2015). Následne zavádzal o znení zákonov, keď sa svojvoľne rozhodol nezvolať pokračovanie rokovania MZ. Neprijal protesty a argumenty poslancov a tak ho musel napomenúť až prokurátor SR.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Klamal a zavádzal poslancov mesta Košice a 1000 Košičanov priamo na rokovaní MZ (13.6.2016) o znení a počte podpisov pod petície podporujúce parkovanie z dielne spoločnosti EEI. Z pár stovák podpisov šmahom ruky vypočítal 4000. Zároveň znevážil prítomnosť viac ako 1000 Košičanov na rokovaní. Dodnes sa neospravedlnil.

Klamal, keď cez magistrát pre médiá vyhlásil: „„Primátor mesta už vyzval aktivistov, aby nominovali svojich zástupcov na vecnú a odbornú diskusiu s EEI. Oni to odmietli,“ reagoval na aktivitu poslancov Polačeka a Gibódu magistrát.“ Klamal preto, lebo poslanci mesta Košice Jaroslav Polaček a Marcel Gibóda nikdy nedostali žiadnu oficiálnu pozvánku aby sa zapojili do takejto diskusie. Naopak sú to poslanci Polaček a Gibóda, ktorí opakovane vyzvali primátora a mestských poslancov na zvolanie rokovania mestského zastupiteľstva a vecné riešenie stavu aký v našom meste nastal po 1.7.2016. Zvolanie takéhoto rokovania je možné aj z iniciatívy samotného primátora Rašiho.

SkryťVypnúť reklamu

Primátor Raši klame, zavádza a zľahčuje porušenia, ku ktorým došlo pri osádzaní dopravného značenia spoločnosťou EEI, z čoho ho usvedčili nielen Košičania ale aj odborné stanoviská Krajského dopravného inšpektorátu v Košiciach ako aj vyjadrenia v Košiciach pôsobiacich dopravných expertov.

Klamal, keď sa pre médiá prostredníctvom hovorkyne mesta vyjadril, že nie je možné pozastaviť VZN mesta bez dodržania časovej lehoty. Zákon o obecnom zriadení č. 369/1990 Zb podľa ust. § 6 ods. 5 zákona uvádza, kedy je možné z dôvodu, všeobecného ohrozenia, zrušiť alebo pozastaviť VZN aj keď právny predpis, na základe ktorého sa nariadenie prijíma, nebol včas zverejnený. Poslanci mesta ta môžu s okamžitou platnosťou zabrániť škodám na majetku Košičanov.

SkryťVypnúť reklamu

Klamal, aj keď sa detinsky a hlúpo ohradil voči pozvánke na briefing pre novinárov, ktorý sa uskutočnil z našej iniciatívy v pondelok 11.7.2016. V pozvánke pre novinárov totiž stálo:

„... k téme sa Vám prihovorí: primátor mesta Košice Richard Raši, námestník primátora Martin Petruško a oprávnený zástupca spoločnosti EEI, s.r.o. Ján Tomanovič.“

A tak sa aj stalo. Primátor Raši, jeho námestník Petruško a Ján Tomanovič za EEI sa prítomným novinárom prihovorili zo záznamu z rokovania mestského zastupiteľstva v Košiciach (22.6.2015), o čom sa môžete sami presvedčiť na videu, ktoré sme novinárom premietli, ako aj na zázname z celej tlačovky.

SkryťVypnúť reklamu

Najväčšie klamstvo z vypočítavosti

Primátor Richard Raši, nominant strany Smer-SD však najväčšie klamstvo pri promovaní firmy EEI na Košičanoch spáchal pred rokom na zasadnutí mestského zastupiteľstva v Košiciach 22.6.2015. Klamstvo bolo tak veľké, že mu sním museli pomôcť jeho námestník Martin Petruško , tiež Smer-SD a Ján Tomanovič, zástupca spoločnosti EEI, s.r.o.. Pripojil sa aj slávny palec námestníčky primátora Renáty Lenártovej za Smer-SD. Iba takto spoločne ho dokázali „predať“ nám poslancom mesta Košice a samotným Košičanom. A toto klamstvo práve vyplávalo na povrch.

V ono pamätné rokovanie, totiž vyššie spomenutí páni, v bode 22. prisľúbili, že ak predložený Harmonogram poslanci schvália a v nasledujúcom bode schvália VZN č.157, bude od 1.7.2016 v našom meste Košice rozšírené platené parkovanie ale zároveň spoločnosť EEI s.r.o. do 1.7.2016 VYBUDUJE A DODÁ: 

 • Parkovacie automaty 122ks – väzba na EČV

 • Závorové systémy 4ks – registrácia podľa EČV

 • Kamery APNR 45ks – rozpoznávanie EČV

 • Kamery CCTV 40ks – plynulosť a bezpečnosť dopravy

 • Technológia centrálneho dispečingu

 • Zvislé dopravné značenie

 • Jednotka dopravného monitoringu – auto s kamerami

 • NOVOVYBUDOVANÉ PARKOVACIE MIESTA 730ks

Dnes 13.7.2016, po 12 dňoch odkedy vstúpilo VZN mesta Košice č.157 do platnosti, si môžu sami Košičania spočítať na prste jednej ruky, čo nám z týchto sľubov zostalo. V meste nie sú žiadne kamery, žiadna jednotka dopravného monitoringu a závorové systémy. Zvislé dopravné značenie bolo osadené v rozpore s normami a v život a zdravie ohrozujúcich miestach.

Najväčšia lož je však „vybudovanie“ 730 nových parkovacích miest. A stačilo na ňu málo, iba uveriť sladkým rečiam primátora, ktorý, kto vie pre čo, háji súkromný biznis na občanoch.

Všetci vyššie spomenutí, pod patronátom primátora Rašiho, totiž presvedčili poslancov mesta Košice aby schválili predložený Harmonogram riešenia statického parkovania organizácie mesta Košice. Medzi poslancami ZA, napriek výhradám, sme boli aj my, Marcel Gibóda a Jaroslav Polaček. Toto však bolo naposledy, čo sme uverili Richardovi Rašimu, Martinovi Petruškovi, Renáte Lenártovej a Jánovi Tomanovičovi.

Z klamstiev ho však neusvedčujeme my, poslanci, aktivisti, či všetci nahnevaní Košičania. Z klamstva na občanoch a mestskom majetku sa usvedčili páni Raši, Petruško a Tomanovič sami. Usvedčilo ich to, čo nám natárali 22.6.2015 na rokovaní mestského zastupiteľstva v Košiciach.

video - tie najpodstatnejšie vyhlásenia, Mestský záznam - bod č.22Youtube video

Zbabelec z pod kameňa

Dnes, ROK potom, čo nás tak nehanebne oklamal a presne MESIAC po tom, čo znevážil viac ako 1000 Košičanov, ktorí prišli na mestské zastupiteľstvo požiadať o pomoc, je primátor mesta Košice stále nezvestný.

Vraj si bol zaplávať na ČHáčku a zazreli ho aj údajne v mestskom parku, ale to sú len také dymové clony, šíriace sa z Facebooku najobľúbenejšieho animátora Košíc.

No o parkovacej politike, revolúcii ktorú v Košiciach spôsobila a jeho firme EEI však zaryto mlčí. Zbabelo nechodí do diskusií. Zbabelo neodpovedá na otázky a necháva, ako vždy, za seba k háklivej téme hovoriť iba chúďatko hovorkyňu mesta, ktorej potom Košičania nevedia prísť na meno. Každému odkazuje, obráťte sa na EEI. No čo majú obyvatelia s EEI? Ich partnerom je mesto, tam si volia primátora a poslancov. Ich volajú na zodpovednosť! A chudáci v EEI už tiež sami nevedia čo stým a tak si už aj sami sypú popol na hlavu.

Primátor mesta Košice MUDr. Richard Raši, PhD., MPH (Smer-SD) je teda zalezený pod kameňom. Ako správny „kmotor“ dobre vie kedy „zaľahnúť na matrace“. No ako správny klamár a zbabelec tiež vie, že aj na neho raz dôjde. Vie, že ak ľudia nepoľavia vo svojom odpore bude musieť s farbou von. Vie, že keď nedokáže Nás Košičanov opäť obalamutiť, tak ako pred rokom a pred voľbami, v politike skončil.

Lebo v tomto primátor Raši neklamal. Toto je o politických ambíciách ale o tých jeho. To ako zvládne túto situáciu bude mať vplyv na jeho politickú ambíciu ostať primátorom mesta Košice, či nebodaj ambíciu kandidovať na predsedu Košického samosprávneho kraja. A jedno je jasné, že Vychodňare, takého klamára sebe do sýpky nepustia.

Aj preto opätovne vyzývame primátora mesta Košice Richarda Rašiho:

 • Aby prestal klamať a zastavil dezinformačnú kampaň mesta.

A aby naopak sústredil sily mesta na urýchlené odstránenie nedostatkov.

 • Aby sa prestával zbabelo schovávať, ale aby nabral odvahu a osobne prišiel verejne diskutovať o sľuboch, ktoré Košičanom dal ale nesplnil. Aby prišiel diskutovať s aktivistami o problémoch, ktoré firma EEI a schválené VZN č.157 pre Košičanov priniesli.

Lebo ako sám primátor 22.6.2016 na rokovaní MZ v tomto bode starostovi starého mesta Gregovi, ktorý chcel nechať vystúpiť svojho zástupcu Rastislava Trnku, povedal: „Pán starosta, budete musieť zvládnuť a myslím, že ste preto starosta, lebo ste dostatočne kompetentný túto tému sám. Ďakujem pekne.“ Tak aj my teda veríme, že p. primátor bude dostatočne kompetentný, na túto tému, s nami diskutovať. A poďakujeme sa tiež.

 • Aby urýchlene zvolal rokovanie mestského zastupiteľstva, za účelom pozastavenia platnosti VZN č. 157 do doby, než budú odstránené nedostatky pri jeho zavádzaní a jeho nevýhodné ustanovenia budú upravené v prospech obyvateľov mesta Košice.

Svoju požiadavku opierame o zákon o obecnom zriadení č. 369/1990 Zb podľa ust. § 6 ods. 5 zákona, kedy je možné z dôvodu, všeobecného ohrozenia, zrušiť alebo pozastaviť VZN aj keď právny predpis, na základe ktorého sa nariadenie prijíma, nebolo včas zverejnené. Len tak môžeme s okamžitou platnosťou zabrániť škodám na majetku Košičanov.

 • Aby začal kontrolovať spoločnosť EEI v napĺňaní jej zmluvných záväzkov voči mestu Košice.

A následne prehodnotil zmluvný záväzok medzi mestom Košice a spoločnosťou EEI z dôvodu neplnenia zmluvných a sľúbených podmienok.

 • Aby začal rešpektovať Košičanov, ktorých už viac ako 13 000 sa podpísalo pod petíciu proti parkovacej politike z dielne spoločnosti EEI.

S úctou

obyvatelia a nezávislí poslanci mesta Košice

Marcel Gibóda a Jaroslav Polaček

Marcel Gibóda

Marcel Gibóda

Bloger 
 • Počet článkov:  19
 •  | 
 • Páči sa:  0x

Zaujímam sa o veci verejné, ktoré by som rád vo svojom okolí zmenil k lepšiemu... "Ak by v Košiciach fungovalo všetko tak ako má, nekandidovali by sme." OBČIANSKY A NEZÁVISLÝwww.OaN.sk Zoznam autorových rubrík:  Košice - SeverKošice - mestoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu