Pravda o ropných spoločnostiach

Aká je pravda o ropných spoločnostiach? To sa Vám dnes skúsim priblížiť. Na úvod by som Vám však chcel priblížiť stav našej planéty, pretože nie všetci si plne uvedomujú jej katastrofálny stav. Všetko to súvisí s globálnym otepľovaním. Takže poďme na to.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (89)
Znečistenie v meste...
Znečistenie v meste... (zdroj: http://www.magazine.ucla.edu/exclusives/air-pollution_cholestero)

V súčasnosti je globálne otepľovanie v takej situácii, že sa už zrejme nedá zastaviť. Na severnom a južnom póle sa ľad topí neskutočnou rýchlosťou. Odrazí sa to na výške hladiny mora a na klíme, keďže tieto územia ľadu odrážali veľkú časť slnečného žiarenia späť do vesmíru. Ročne kvôli nám vyhynie 50 až 55 000 druhov živočíchov! Samozrejme potom sú tu katastrofy ako hurikán Katrina, ktorý nadobro zničil New Orleans, obrovské požiare po celom svete... Nemusíme však chodiť ďaleko. Na Slovensku sa v poslednej dobe používajú pojmy ako tisícročná voda, zima, teplo... Slovensko sužujú záplavy a Tatry postihla pred pár rokmi obrovská víchrica. Pripravte sa, bude horšie. Netreba čakať dlho. Podľa vedcov máme cca 20-30 rokov a bude zle nedobre. Niekto si povie: „Ale vedci sa môžu mýliť“. Áno. Mýlili sa aj keď hovorili o topení sa ľadovcov na Antarktíde. Ono to totiž šlo trošku rýchlejšie. Je jedno či niekto verí alebo neverí v globálne otepľovanie. Toto nie je náboženstvo. Žiaľ sú to fakty. ((kili30)) ((kili_dnes))

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Viete čo to spôsobuje? Ako je to možné?

Za všetko môže ľudstvo. Najviac ničíme Zem dopravou, ropnými spoločnosťami, priemyslom a rúbaním lesov. Samozrejme je toho viac. Vedeli ste, že Spojené štáty sú zodpovedné za 30,3% znečistenia ovzdušia emisiami na svete? A že 33% Číňanov žije v tak znečistenom ovzduší, že dýchanie tohto vzduchu sa rovná vyfajčeniu 2 škatuliek cigariet denne? Viac sa o tom môžete dozvedieť v dokumentárnych filmoch The 11th Hour (11. Hodina) a The Inconvenient Truth (Nepríjemná Pravda).

Poďme však k hlavnému tématu, o ktorom som Vám chcel napísať. Najrýchlejšie vieme zabrániť tomuto sebazničeniu zastavením spaľovania fosílnych palív. To by však mohlo znamenať, že nebudeme mať autá a to si veľa ľudí nedokáže ani len predstaviť. Taktiež energia by sa musela začať vyrábať iným spôsobom.

SkryťVypnúť reklamu

Dá sa to však zrealizovať? Počuli ste už o autách na elektrinu? Je to reálne alebo len fikcia?

Všetka výroba elektriny sa nedá nahradiť. Ale väčšina áno. Sú tu solárne články, ktoré môže mať každý. Potom sú tu veterné elektrárne a pod.

No a čo autá? Vedeli ste o tom, že v roku 1996 General Motors vyrobili elektromobil EV1 ??? Vedeli ste o tom, že toto auto bolo plne funkčné??? Vedeli ste o tom, že šetrilo prírodu aj peniaze??? Dosahovalo rýchlosť okolo 80 km/h a malo dojazd 128 km na jedno nabitie (trvalo 20 minút)! Ale kam toto auto zmizlo???

Toto auto bolo používané, fungovalo a ľudia boli nadmieru spokojný. Bolo príliš drahé a tak bolo na lízing. Toto auto sa nekazí, nepotrebuje benzín ani olej. Len zapojiť do siete, keď sa vybije. Avšak zo dňa na deň General Motors odobrali vozidlá majiteľom a tie boli zošrotované. Prečo? Žiaden dôvod nebol. Vraj. Ale všetci vedia, že bol... Skúste si napísať do googlu alebo na youtube „Who killed my car?“.

SkryťVypnúť reklamu

Viete kto ovláda tento svet? Tušíte prečo zastavili výrobu a predaj EV1? Prečo ešte nejazdíme na týchto vozidlách?

No, vec sa má tak. Predstavte si najbohatšiu spoločnosť na svete, na ktorej sú všetci závislí. Ktorá to je? Ak ste mysleli na ropné spoločnosti, mysleli ste správne. Ovládajú všetko! Zarábajú miliardy dolárov! 
„Štyri najväčšie ropné spoločnosti sveta - Royal Dutch/ShellGroup, British Petroleum Group, Exxon Mobil Corp a ChevronTexaco Corp. - dosiahli od začiatku minulého roka (2005) do konca marca tohto roka (2006) zisk 97 miliárd USD, čo je 2,97 bilióna Sk. Z uvedenej sumy za 1. štvrťrok 2005 získali 23,8 miliardy USD. Analytik spoločnosti Oppenheimer & Co. Fadel Gheit poznamenal, že sa "im darí, akoby si spoločnosti samy tlačili peniaze".“((ropna))

SkryťVypnúť reklamu

A teraz si predstavte, že by sa začali používať elektromobily. Čo by sa stalo s takýmito spoločnosťami? Myslíte, že by dopustili, aby skončili? Určite nie. Za žiadnu cenu. Len si predstavte taký Slovnaft u nás na Slovensku. Keby sa zakázali autá na benzín a naftu. Všetky tie čerpacie stanice by mohli pozatvárať. Od roku 2008 môžete na internete nájsť správy, obrázky ba dokonca videá o elektromobiloch, ktoré sa “pripravujú“. Budú vraj vydané koncom tohto roka (2010). V Európe väčšinou až však v roku 2013. Ako je to možné, že autá, ktoré jazdia, fungujú, sú na videách budú vydané až o tri až päť rokov? Hm. Schválne, skúste si domyslieť.

Cena týchto automobilov bude okolo 20-35 tisíc eur. Keď som to zistil povedal som si: „Ale na to že sú to aj nové autá to nie je taká vysoká cena. Aj keď mohla by byť nižšia, keď chcú zachrániť svet“. Avšak, keď som trošku googlil, zistil som, že v Amerike si takéto auta vyrábajú ľudia, a že to nie je nič zložité. Stojí to omnoho menej ako „tieto“ nové autá, ktoré vydajú o sto rokov keď dôjde ropa. Môžete si to spraviť na svojom aute. A už viac nejazdíte po benzín na pumpu, ale do garáže na elektrinu. Ušetríte veľmi veľa peňazí, ale hlavne prírodu a tým aj nás a naše deti. Pridávam link na video na youtube, kde takéto autá bežne používajú, a majú dokonca zľavu od štátu na daniach, pretože chránia prírodu. Link: http://www.youtube.com/watch?v=odhLfpIFxB0&feature=fvw

Otázka znie: „Prečo nemáme tieto autá, keď nám ušetria peniaze a prírodu?“

VZHĽADOM K VEĽKÉMU MNOŽSTVU REAKCIÍ, NA KTORÉ SOM NESTÍHAL REAGOVAŤ SOM PRIDAL NIEČO PRE MŇA ZARÁŽAJÚCE. ZÁROVEŇ PRIDÁVAM KOMENTÁR, KTORÝ SOM NAŠIEL PRI SKORO ROVNAKOM FILME A KOMENTÁR UŽÍVATEĽA PISTO PISTOS.

((video))

LINK NA DRUHÝ FILM http://video.google.com/videoplay?docid=-5576670191369613647&hl=en#

O „kvalitě“ tohoto „dokumentu“ (s velmi výraznými uvozovkami) zřetelně vypovídají vyjádření našich předních vědců v tomto zcela výstižném a jasně formulovaném článku . Tady opravdu netřeba nic dalšího dodávat, snad jen pár slov ke tvůrci tohoto pokrouceného dílka. Tím je jistý Martin Durkin – potížista z povolání, který si z laciné kontroverze udělal svojí živnost. Za svůj první dokument „Against Nature“ (o tom, jak ekologie ohrožuje lidskou svobodu) byl vyhozen z TV stanice Channel 4, která odvysílání Durkinova dokumentu odnesla omluvou v hlavním vysílacím čase za překroucená fakta tam zveřejněná. Mistr Durkin ovšem dostál i nadále své pověsti a v roce 1998 přišel pro stanici BBC s dalším dílkem - "Storm in a D-Cup", ve kterém dokazuje, že SILIKONOVÉ IMPLANÁTY JSOU ŽENÁM ZDRAVÍ PROSPĚŠNÉ (sic!!). BBC ho odmítla vysílat na základě faktu, že Durkin zcela ignoroval uvést ve svém pořadu důkazy, které hovoří proti jeho tvrzení. No a zatím jeho posledním výtvorem je tohle účelové popírání exaktních vědeckých důkazů (viz. odkaz výše), které tak konvenuje antienvironmentalistické dušičce našeho současného prezidenta. Sám za sebe mohu říct – Durkine, neděkuji, nemám zájem. ::::::::::::KOMENTÁR POCHÁDZA ZO STRÁNKY http://www.csfd.cz/film/232193-kdo-muze-za-globalni-oteplovani/

Oteplovanie

Odporucam autorovy pozriet tento film  http://video.google.com/videop...
Mozno nebude taky vystraseny :) pisto pistos 12.10.2010 21:08

Neviem čo ti mám na to napísať Nepozrel som si to celé, ale stačilo mi vidieť tú časť, že vytvárame 1% CO2 a pritom 97% skleníkových plynov tvorí vodná para a CO2 len 2%. Videl som The 11th Hour a The inconvenient Truth a keď vidím toto... Cítim sa ako dve úplne odlišné bubliny. Čo je vlastne pravda? Vyzerá to tak, že celé znečisťovanie ovzdušia je podvrh. Faktom je, že ma trápi vidieť ako vyhýňajú zvieratá, ako ničíme oceány a znečisťujeme prírodu...toto by sa malo určite zmeniť...čo sa týka elektromobilov, myslím, že to nie je na škodu, ale ropné spoločnosti by sa nepotešili...Ďakujem za Vaše príspevky a rád by som Vás poprosil, aby ste nikoho neurážali. Pretože každý má svoj názor, a ten sa môže meniť, vzhľadom na to ako je informovaný. A to kedy a ako sa k nám informácie dostanú nemôžeme vždy ovplyvniť.

Obrázky sú zo stránok:
http://myecoproject.org/get-involved/pollution/causes-and-effects-of-air-pollution/
http://www.magazine.ucla.edu/exclusives/air-pollution_cholesterol/

Časť textu o ropných spoločnostiach v uvodzovkách:
http://firmy.etrend.sk/firmy-nefinancny-sektor/styri-najvacsie-ropne-spolocnosti-sveta-zarobili-za-15-mesiacov-97-mld-usd.html

Tomáš Tobias Glonek

Tomáš Tobias Glonek

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu